اخبار صنعت

ذی نفعان صنعت گردشگری ایران باید بر هفته گردشگری اکسپو تمرکز کنند

رئیس کمیته بین الملل کمیسیون گردشگری اتاق ایران گفت: آنچه در اکسپو برای صنعت گردشگری ما مهم است تمرکز شرکت های خدمات گردشگری، هتل ها و ذی نفعان صنعت خصوصی و خصولتی صنعت گردشگری ایران بر هفته گردشگری اکسپو است تا در آنجا بالاترین سطح ملاقات های بین المللی...

26 مهر 1400

تعالی اقتصاد بدون بهره مندی از ظرفیت های بخش خصوصی میسر نیست

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: امروز عرصه اقتصاد ایران بیش از هر زمان دیگر نیازمند اصلاحات در بخش قاعده گذاری است و چنانچه غفلت ها نسبت به این حوزه تداوم یابد، در آتیه شاهد بروز آسیب های جدی تر و ازجمله آن، تشدید تورم خواهیم بود.

22 مهر 1400

هفت خان منطقه ها گردشگری در 3 شهر توریستی ایران

با اجاره ویلا یا اجاره سوییت می­توانید راهی یک سفر نو شوید. اگر عاشق طبیعت گردی هستید، طبیعت شمال ایران شما را شگفت زده می­کند. اگر در پی تماشا آثار تاریخی اصیل هستید، حتما به اصفهان بروید. اگر دوست دارید خوشمزه ­ترین شیرینی­های جهان را نوش جان کنید،...

18 مهر 1400

هرگونه افزایش قیمت تخم مرغ غیرقانونی است

حنیفی گفت: برآورد قیمت تخم مرغ به وسیله کارگروه تنظیم بازار جهاد کشاورزی انجام نشده است وهرگونه افزایش قیمت غیرقانونی است.

9 مهر 1400

انفجار خط انتقال گاز یکی از شرکت های نفتی هورالعظیم شایعه یا واقعیت؟

ظهر امروز خبرهایی در خصوص انفجار خط انتقال گاز یکی از شرکت های نفتی در تالاب هورالعظیم منتشر شد اما واقعیت ماجرا چیست؟

1 مهر 1400

ساختمان های بدون اسکلت، بلای جان مردم طبس در زلزله سال 57 شد

رئیس نظام مهندسی شهرستان طبس گفت: دلیل تخریب صد درصدی ساختمان ها و کشته شدن بیش از 15 هزار نفر در زمین لرزه سال 57، نبود اسکلت در سازه های ساختمانی بود.

28 شهریور 1400

دلایل افزایش مصرف قهوه در کرونا چیست؟

در ماه های ابتدایی سال 2020 میلادی ویروسی عجیب و خطرناک در کشور چین شیوع پیدا کرد که به سرعت تمام جهان را گرفتار خودش کرد: ویروس کرونا. یکی از مؤثرترین راه های پیشنهادی برای مقابله با این ویروس کشنده، ماندن در خانه اعلام شد. با همه گیری این ویروس، مردم در...

8 شهریور 1400

نانوایان فعلا اجازه افزایش نرخ نان را ندارند

امینی درباره شایعات گران شدن نان گفت: نانوایان فعلا اجازه افزایش نرخ نان را ندارند.

6 شهریور 1400

سوء استفاده از حیوانات در صنعت گردشگری

با اینکه فیل در تایلند بسیاردوست داشتنی هستند اما در مقابل سال هاست در صنعت گردشگری مورد سوء استفاده قرار می گیرند.

21 مرداد 1400

حمله فکری به استقلالی ها؛ کثافت کاری و کم کاری کردند!

خبرنگاران: هنوز هم با وجود این که لیگ برتر ایران انتها یافته و چند ماهی هم از جدایی محمود فکری از استقلال می گذرد، بحث در خصوص دوران حضور این مربی روی نیمکت آبی پوشان داغ است. بعضی از استقلالی ها می گویند دلیل این که تیم شان از کورس قهرمانی دور مانده عملکرد...

20 مرداد 1400

تهرانی ها به شایعات توجه نکنند، مسئله ای در سوخت رسانی نیست

رئیس پلیس پیشگیری مرکز با توجه به اینکه مسئله ای در زمینه سوخت رسانی وجود ندارد از شهروندان تهرانی خواست به شایعات توجه نکرده و از هجوم به پمپ بنزین ها خودداری کنند.

19 مرداد 1400

ایران می تواند مقصدی مجذوب کننده برای گردشگران روسیه باشد

مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت:با توجه به علاقه مندی مردم روسیه به فرهنگ، آداب و رسوم، اکوتوریسم کشورمان، ایران می تواند مقصدی مجذوب کننده برای گردشگران روسیه گردد.

17 مرداد 1400

پیشنهاد یک کارشناس برای تشکیل وزارت آب و آبیاری

درپی ارایه طرح تشکیل وزارت آب، انرژی و محیط زیست از سوی بعضی نمایندگان مجلس، یک کارشناس حوزه آب ضمن مخالفت با این طرح، بر لزوم تشکیل وزارت آب به وسیله ادغام تشکیلات آبی وزارت نیرو با وزارت جهاد کشاورزی و بخش آبخیزداری سازمان جنگل ها تاکید نمود. ...

16 مرداد 1400

سند الگوی اسلامی، ایرانی پیشرفت از ابتدای سال 1401 اجرایی خواهدشد، نگاهی به مسائل مدیریتیِ اجرای این سند

استاد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، باتوجه به نزدیک شدنِ زمان آغاز اجرای الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت، مسائل و مسائل مبتلابه نظام مدیریتی کشور را بررسی و رهنمودهایی را برای مواجهه با آنها ارائه کرد.

16 مرداد 1400

استقلال از دور قهرمانی خارج شد؛ پرسپولیس یا سپاهان؟

خبرنگاران: هفته بیست و هشتم رقابت های لیگ برتر در شرایطی به سرانجام رسید که هر 4 تیم بالای جدول رقبایشان را از پیش رو برداشتند و دست پر از زمین مسابقه خارج شدند. پرسپولیس ماشین سازی را برد، سپاهان پدیده را، استقلال مقابل نفت مسجد سلیمان پیروز شد و تراکتور...

12 مرداد 1400

اولین تصویر واضح از حبابی عظیم در فضا

محققان دانشگاه مریلند در کالج پارک در مطالعه اخیرشان با استفاده از داده های تلسکوپ رصدخانه استراتوسفری اخترشناسی فروسرخ(SOFIA) اولین تصویر با وضوح بالا از یک حباب در حال توسعه حاوی پلاسمای داغ و گاز یونیزه شده در محل تولد ستارگان را ایجاد کرده اند.

8 مرداد 1400

ناکارآمدی نظام توزیع خودرو

عضو اتاق بازرگانی ایران با اشاره به ناکارآمدی های نظام توزیع خودرو در کشور گفت: قیمت های نجومی، صف های طویل خرید و پیش خرید در کنار نارضایتی ها در تحویل خودرو، نشان دهنده شرایط ناکارآمد نظام توزیع خودرو در کشور است.

30 تیر 1400

سیستم هوشمند مدیریت ناوگان پیاده سازی می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، استفاده از سیستم های هوشمند، یکی از مسیرهای مطمئن و کاربردی برای بهینه سازی مصرف سوخت در جهان است.

22 تیر 1400

زمینه ترویج و تبلیغ فرهنگ کشت های گلخانه ای در استان فراهم گردد

استاندار همدان با بیان اینکه زمینه ترویج و تبلیغ فرهنگ کشت های گلخانه ای در استان فراهم گردد، گفت: ایجاد اشتغال پایدار در شهرک های گلخانه ای از مزیت ها و اهداف اصلی تاسیس این مجموعه ها به شمار می آید .

20 تیر 1400

پوتین: دندان های متجاوزان به خاک روسیه را خرد می کنیم

رئیس جمهور روسیه تاکید نمود، مسکو دندان های هر قدرتی که برای تصرف بخشی از خاک روسیه کوشش کند را می کشد.

19 تیر 1400
تعداد: (139)