علم و تکنولوژی

ناکارآمدی نظام توزیع خودرو

عضو اتاق بازرگانی ایران با اشاره به ناکارآمدی های نظام توزیع خودرو در کشور گفت: قیمت های نجومی، صف های طویل خرید و پیش خرید در کنار نارضایتی ها در تحویل خودرو، نشان دهنده شرایط ناکارآمد نظام توزیع خودرو در کشور است.

30 تیر 1400

پیمان بوکوحرام با گروه تروریستی داعش و نگرانی ناظران

اعضای گروه بوکوحرام چند هفته پس از کشته شدن رهبر این گروه با شاخه گروه تروریستی داعش در غرب آفریقا پیمان بستند.

30 تیر 1400

جزئیات نحوه مصاحبه دکتری مرحله دوم آزمون دکتری دانشگاه یاسوج اعلام شد

زمان و چگونگی شرکت در مصاحبه دکتری مرحله دوم ارزیابی تخصصی آزمون دکتری سال 1400 و بعلاوه پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان بدون آزمون دانشگاه یاسوج در اطلاعیه ای اعلام شد.

27 تیر 1400

دو بازیگر آقازاده در کنارکارگران قدیمی

خبرنگاران : در این مطلب پست های هنرمندان در فضای مجازی را مشاهده می کنید.

27 تیر 1400

دانشگاه آزاد؛ برترین دانشگاه کشور در تولید علم

خبرگزاری خبرنگاران- براساس آخرین ویرایش پایگاه علم کلاریویت آنالاتیکس (ESI)، دانشگاه آزاد اسلامی با پنج پله صعود در جایگاه 91 جهان در میزان تولیدات علمی قرار گرفت.

24 تیر 1400

چگونه لاغر شدن ما را به پوکی استخوان مبتلا می نماید؟

آریا/متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی، نسبت به لاغری های غیر اصولی که منجر به بروز بیماری های دیگری برای افراد می گردد، هشدار داد.

23 تیر 1400

سیستم هوشمند مدیریت ناوگان پیاده سازی می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، استفاده از سیستم های هوشمند، یکی از مسیرهای مطمئن و کاربردی برای بهینه سازی مصرف سوخت در جهان است.

22 تیر 1400

جعلی و غیر استاندارد بودن کاغذ توالت با نام تجارتی روکو

کاغذ توالت با نام تجارتی روکو، جعلی و غیر استاندارد است

20 تیر 1400

هند برای آخرین بار به توئیتر فرصت داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، طبق نامه ای رسمی، هند برای آخرین بار به توئیتر فرصت داده تا از قوانین فناوری اطلاعات این کشور اطاعت کند و در غیر این صورت با عواقب ناخواسته ای روبرو خواهد شد.

13 تیر 1400

گفتگوی مقامات آمریکا و چین درباره ایران و دیگر مسائل دنیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا و یانگ جیه چی رئیس کمیسیون امور خارجه مرکزی حزب حاکم کمونیست چین، در گفتگویی تلفنی در مورد مهمترین مسائل دنیا از جمله ایران، میانمار، هنگ کنگ، تایوان، کره شمالی و ویروس کرونا رایزنی...

12 تیر 1400

عربشاهی: برای بازیکنان متاسفم که اعصاب و روان همه را خراب می نمایند، اتفاقات دربی زشت بود

پیشکسوت پرسپولیس گفت: فکر می کنم پرسپولیس با این فرایند برای پنجمین قهرمانی پیاپی آماده می گردد.

9 تیر 1400

فروش 5هزار میلیاردی محصولات فناورانه مرتبط با کرونا

به گزارش خبرنگاران، مهدی صفاری نیا امروز در مراسم رونمایی از داروی سالیراویرا که در محل معاونت علمی برگزار گردید، گفت: این دارو حاصل کوشش محققان و دانشمندان کشور است که بعد از گذراندن مراحل سخت تأیید دارو در وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو آماده ورود...

8 تیر 1400

شاخص های عدالت جنسیتی برای زنان گارگر تحقق یابد

به مناسبت روز جهانی کارگر وحیده نگین مشاور امور زنان و خانواده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگویی به تشریح برنامه های عملیاتی این وزارتخانه طی یک سال اخیر که با هدف بهبود شاخص های عدالت جنسیتی، صورت پذیرفته، پرداخت.

7 تیر 1400

بومی سازی طرح های تحقیقاتی با مشارکت دانش بنیان ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت نیرو، محمدولی علاءالدینی، با بیان اینکه صندلی شرکت های دانش بنیان و واحدهای تحقیقاتی در اجرای پروژه های حوزه صنعت آب و برق مهم و حیاتی است و به این موضوع در بخش های مختلفِ کتاب پای فردا بر شانه های امروز نیز اشاره شده...

5 تیر 1400

اعزام احتمالی 2 هزار زائر ایرانی به حج سال جاری

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از قطعی شدن برگزاری مراسم حج سال جاری و اعزام احتمالی دو هزار زائر ایرانی به سرزمین وحی اطلاع داد.

4 تیر 1400

چطور وقتی تنها در خانه هستید امنیت داشته باشید؟ (مخصوص نوجوانان)

وقتی والدین به شما می گویند که باید در خانه تنها بمانید حتما خرسند می شوید چون می توانید به کارهایی که علاقه دارید بپردازید. اما ممکن است کمی بابت این موضوع استرس هم بگیرید، این احساس کاملا طبیعی است. با تنها ماندن در خانه مسئولیت های جدیدی به شما واگذار...

4 تیر 1400

انهدام باند سرقت مسلحانه در رودبار جنوب

فرمانده انتظامی استان کرمان از انهدام باند سرقت مسلحانه درشهرستان رودبارجنوب اطلاع داد.

31 خرداد 1400

اسامی پذیرفته شدگان دکتری بدون آزمون دانشگاه علامه اعلام شد

دانشگاه علامه طباطبایی اسامی پذیرفته شدگان رشته های دکتری تخصصی (PH.D) بدون آزمون این دانشگاه برای سال تحصیلی 1401-1400 را اظهار داشت.

31 خرداد 1400

راهی برای پیش بینی ابتلای زنان به سرطان سینه

در این تحقیق ژن های GAS6 و GAS6-AS1 بررسی شده است. این ژن ها در راستا آپوپتوز نقش مهمی دارند. ژن GAS6 یک ژن کد کننده پروتئین است، ولی ژن GAS6-AS1 نقش تنظیمی برای GAS6 دارد.

29 خرداد 1400

سالمندان گرفتار در پیچ وخم تزریق واکسن

تهران (پانا) - اعلام پایان واکسیناسیون کرونای افراد بالای 80 سال در هفته جاری و نرسیدن پیامک فراخوان یا عدم تماس مراکز بهداشتی با شمار زیادی از سالمندان، آنان را نگران کرده که مبادا بخشی از افراد مسن از برنامه واکسیناسیون کرونا جا بمانند و از قلم بیفتند....

21 خرداد 1400
تعداد: (148)