سلامتی و پزشکی

ضرورت اختصاص نیم درصد از منابع بودجه عمومی به صندوق نوآوری

به گزارش خبرنگاران به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، محمد وحیدی، نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی درباره جلسه اخیر کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با رئیس و اعضای هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی درباره ارزیابی عملکرد این صندوق در دوره...

26 شهریور 1399

اندیشکده، شورای آتلانتیک: جنگ سرد چین با آمریکا شروع شده اما آمریکا آمادگی ندارد

یک اندیشکده آمریکایی با اشاره به موارد جدید تقابل میان آمریکا و چین، تصریح می کند که پکن هم اکنون جنگ سرد دوم جهانی را با آمریکا آغاز کرده اما این امر در شرایطی صورت می گیرد که واشنگتن آماده این تقابل نیست.

25 شهریور 1399

فرمانده آمریکایی در کره جنوبی شیوع کرونا میان نظامیان را بسیار بسیار جدی دانست

فرمانده نیروهای آمریکایی در کره جنوبی، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در میان سربازان اعزامی از آمریکا را بسیار بسیار جدی توصیف کرد.

22 شهریور 1399

آخرین تصمیم درباره برگزاری کنکورها از زبان وزیر بهداشت

وزیر بهداشت درباره شیوه برگزاری کنکورهای سال 99 گفت: کوشش می کنیم که ایمن ترین و سالم ترین دوره برگزاری کنکورها را داشته باشیم و همه پروتکل های فاصله گذاری و سالم ترین شیوه برگزاری را اعلام کنیم.

19 شهریور 1399

آتش سوزی در کشتزارهای عراق

برای دومین سال متوالی در آستانه فصل برداشت محصول، مزارع زیر کشت گندم و جو در بعضی استان های عراق طعمه آتش سوزی های مشکوک شده است.

18 شهریور 1399

دانشگاه ها کلاس های مجازی را به حد استاندارد برسانند، کیفیت حرف اول آموزش

کلاس های مجازی در ایران با توجه به نخستین تجربه به طور کلی نمی تواند کیفیت کلاس های حضوری را داشته باشد اما همه دانشگاه ها در حال کوشش هستند به بهترین شکل کلاس های آموزش مجازی را به کیفیت مناسب و استاندارد برسانند.

18 شهریور 1399

غیبت 4 مصدوم پرسپولیس مقابل ماشین سازی

تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار مقابل ماشین سازی تبریز نمی تواند از چهار مصدوم خود بهره ببرد.

17 شهریور 1399

شرایط امروز بحران کرونادر ایران ناشی از جهل مانبود، نتیجه ضعف ما در اقتصاد بود، اقتصاددانان به ما کمک کنند

خبرنگاران:سعید نمکی وزیر بهداشت در نشست اضطراری ستاد مبارزه به کرونا در کلانشهر تهران در گزارشی برخی از چالش ها ومشکلات این وزارتخانه در مبارزه با کرونا را برشمرد.

15 شهریور 1399

بانک قرض الحسنه مهر ایران، پرداخت 900 هزار تسهیلات در کرونا

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: این بانک در دوران شیوع بیماری کرونا بیش از 900 هزار فقره تسهیلات به ارزش 95 هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است.

14 شهریور 1399

نگرانی از افزایش مبتلایان کرونا در استان مرکزی ، محدودیت ها برمی گردند

استاندار مرکزی گفت: اگر شاهد گسترش بیماری در سراسر استان باشیم، به ناچار بعضی محدودیت ها را اعمال خواهیم کرد و خلاف میل باطنی ممکن است حتی بعضی فعالیت ها نیز محدود گردد.

13 شهریور 1399

خبرنگاران مذاکره یا مخاصمه؟

تهران- خبرنگاران- مذاکره، ترفندی نخ نما که هر از گاهی از سوی دونالد ترامپ و مقامات نزدیک به او در قبال ایران و با اهدافی چون بهره برداری انتخاباتی مطرح می گردد، تا به امروز همیشه فاقد عنصر اصلی صداقت بوده و ادامه فرایند فشار حداکثری دولت ترامپ بر ایران...

13 شهریور 1399

2 دستگاه پیشرفته رادیوتراپی درمان سرطان برای کرمانشاه خریداری شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بالاخره نتیجه تلاش های طولانی مدت تیم دانشگاه به ثمر نشست و 2 دستگاه شتابدهنده خطی پیشرفته و ورژن روز دنیا وارد کرمانشاه شد تا یک گام محکم دیگر به راه اندازی مدرن ترین مرکز جامع سرطان کشور در مجتمع بیمارستانی امام...

11 شهریور 1399

سازمان جهانی بهداشت آزمایش داروهای ضد مالاریا و ایدز را برای کرونا متوقف می نماید

سازمان جهانی بهداشت گفت آزمایش داروی ضد مالاریای هیدروکسی کلروکین و ترکیب دو داروی ضد ویروس ایدز را برای درمان بیماران کووید-19 بستری شده متوقف می نماید.

10 شهریور 1399

شیمی در آزمایشگاه است یا بدن انسان؟ ، دلیل علمی گریه هنگام خورد کردن پیاز تعیین شد

شیمی و واکنش های شیمیایی فقط به آزمایشگاه ها و دنیای اطراف شما محدود نمی شوند، از بدنتان غافل نشوید!

10 شهریور 1399

هشدار درباره همزمانی کرونا و آنفولانزا در فصل سرد و چند توصیه

یک متخصص داخلی با تاکید بر این که کرونا با هیچ کسی شوخی ندارد، هشدار داد: اگر در فصل گرما با شدت بسیار زیاد اپیدمی کووید 19 روبرو باشیم، قطعا در فصل سرد سال و همزمانی کرونا و آنفولانزا با مسائل جدی تر و بحران شدیدتر و پیچیده تری نسبت به قبل روبرو خواهیم...

5 شهریور 1399

دانشگاه تبریز در میان 150 دانشگاه برتر دنیا نهاده شد

دانشگاه تبریز در جدیدترین اعلام نظام رتبه بندی تایمز در عرصه دانشگاه­ های عصر طلایی تایمز در رتبه میان 150 دانشگاه برتر دنیا نهاده شد.

2 شهریور 1399

از کجا بفهمیم آبریزش بینی نشانه کروناست؟

بهداشت نیوز/ خبرنگار ما گفتگویی اختصاصی با دکتر حمید عمادی، متخصص بیماری های عفونی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو کمیته علمی کرونا انجام داده و در مورد اثرگذاری دگزامتازون بر بیماران کرونایی و آخرین علائم کرونا صحبت کردند؛

31 مرداد 1399

درمان زخم بستر، زخم دیابتی و زخم استومی

خبرنگاران: شکل گیری زخم هایی مانند زخم بستر، زخم دیابتی و همین طور زخم استومی می توانند بسیار عمیق و آزاردهنده باشند، تحمل عفونت و درد این زخم ها با وجود بیماری های که این زخم ها از آن ناشی می شوند می تواند موضوع را سخت تر و دردناک تر نیز بکند.

31 مرداد 1399

هوا سردتر می گردد؛ چگونه در جاده از خود مراقبت کنیم؟

روزنامه شهروند - ملیحه محمودخواه: اولین دانه های برف که روی هوا می رقصد و به پایین می آید، موج شادی را در مردم ایجاد می نماید، اما همین برف اگر چند ساعتی ادامه پیدا کند کم کم ماهیتش تغییر می نماید. سفیدی برف چشم را می آزارد و سوز آن چنان بر صورت سیلی می زند...

28 مرداد 1399

اعلان قرمز متهمان فراری پرونده طبری صادر شد

پرونده اکبر طبری 5 متهم فراری دارد که برای تمام آن ها اعلان قرمز صادر شده است.

25 مرداد 1399
تعداد: (49)