سلامتی و پزشکی

آمار جهانی شیوع کرونا ، نزدیک به 4.5 میلیون مبتلا به کووید 19

آمریکا بیشترین آمار مربوط به قربانیان و مبتلایان به کووید 19 را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است. همچنین انگلیس، ایتالیا و اسپانیا از کانون های اصلی شیوع کروناویروس در اروپا به حساب می آیند.

20 تیر 1399

خبرنگاران روایت جدید سازمان جهانی بهداشت از درمان کرونا

تهران- خبرنگاران- سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه گفت که برخی روش های درمانی، شدت یا طول بیماری کووید- 19 را کاهش می دهد اما هنوز روش هایی برای از بین بردن این ویروس حاصل نشده است.

19 تیر 1399

کاهش محدودیت های کرونایی در عراق به تعداد مبتلایان وابسته است

نماینده سازمان جهانی بهداشت در عراق گفت کاهش یا برداشتن محدودیت های کرونایی به تعداد مبتلایان در روز بستگی دارد.

17 تیر 1399

2 میلیون دام مازاد بر نیاز داریم ، هشدار نسبت به تلفات بالا

به گزارش خبرنگاران، منصور پوریان ادامه داد: طبق اعلام وزارت جهاد کشاورزی مراتع کشور تنها ظرفیت 60 میلیون راس دام را دارد در حالی که طبق گزارش مرکز آمار در سرانجام زمستان سال گذشته جمعیت دام سبک کشور به 65 میلیون راس رسیده بود.

17 تیر 1399

شمار مبتلایان به کرونا در امارات به 18198 نفر رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری امارات(وام)، وزارت بهداشت امارات به آمار جدید مبتلایان به کرونا در این کشور اشاره نمود.

17 تیر 1399

ارائه فهرست کابینه الکاظمی به مجلس بدون احتساب وزیران نفت و خارجه

در ساعات باقی مانده برای برگزاری جلسه فوق العاده رای اعتماد به کابینه مصطفی الکاظمی نخست وزیر جدید عراق، فهرست نهایی کابینه وی تحویل هیات رییسه مجلس این کشور شد.

14 تیر 1399

برنده جایزه نوبل اقتصاد: دنیا شاهد سوء مدیریت ترامپ در دوران کرونا است

یک اقتصاد دان برجسته آمریکایی با اشاره به اینکه نه سیستم اقتصادی و نه سیاسی آمریکا برای وقوع چنین بحرانی (کرونا) آماده نبود گفت: دنیا شاهد سوء مدیریت ترامپ در دوران کرونا است.

13 تیر 1399

باید برای گردش نقدینگی بازار فروش ایجاد شود، 30 درصد بازار کفش از بین رفت

لشگری عضو هیات مدیره جامعه صنعت کفش ایران گفت: دولت این روز ها از تزریق ارقامی به واحد های تولیدی برای تأمین نقدینگی صحبت می کند، اما این ارقام نسبت به ضرر این صنعت بسیار کوچک است و باید برای گردش نقدینگی بازار فروش ایجاد شود.

10 تیر 1399

ولیعهد ابوظبی:کرونا چالش بزرگ و سخت جهانی

ولیعهد ابوظبی تاکید کرد، جهان به دلیل شیوع کرونا با چالش های سختی روبه رو است و برای عبور از این چالش ها باید ایمان با ارزش های انسانی همراه شود.

9 تیر 1399

سوالی که اعضای شورای امنیت باید از آمریکا بپرسند

ژنرال جی ریموند فرمانده نیروی فضایی آمریکا، با اظهار نظر در خصوص پرتاب موفقیت آمیز پنجمین ماهواره علمی، تحقیقاتی جمهوری اسلامی ایران در صفحه توییتر خود نوشت: این ماهواره در واقع یک وب کم معلق در فضاست و با وجود ضعیف بودن دوربین؛ عکس های گرفته شده از...

8 تیر 1399

غرق شدگی جوان 33 ساله در رودخانه بشار

خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد رئیس فوریتهای پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد از غرق شدگی جوان 30 ساله در رودخانه بشار یاسوج خبرداد.

7 تیر 1399

رفتار های مداخله جویانه آمریکا مخل امنیت و صلح منطقه است

حسن روحانی با تأکید بر اینکه رفتار های مداخله جویانه آمریکا مخل امنیت، صلح و ثبات منطقه است، گفت: امیدواریم با کوشش کشورهایی، چون چین، شاهد جهانی بدون تحریم باشیم.

7 تیر 1399

تعداد مبتلایان به کرونا در افغانستان به 1531 رسید

وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد با شناسایی 68 مورد جدید ابتلا به کرونا طی 24 ساعت گذشته، تعداد مبتلایان به این بیماری در افغانستان به 1531 نفر رسیده است.

5 تیر 1399

وزیر بهداشت عراق به حرم امام حسین(ع) مشرف شد

وزیر بهداشت عراق با رعایت نکات بهداشتی به حرم امام حسین(ع) مشرف شد.

5 تیر 1399

چه بخوریم و نخوریم تا روزه داری راحت تری را تجربه کنیم؟

ایسنا/ یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی ضمن تشریح بایدها و نبایدهای تغذیه ای در ایام روزه داری، علائم نشان دهنده تغذیه صحیح در ماه رمضان را توضیح داد.

5 تیر 1399

خبر خوش نوبخت برای پرستاران کرونا ، حقوق فوق العاده در راه است؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: خوشبختانه در بودجه 99 این امکان قانونی وجود دارد که برای پرداخت فوق العاده کرونا اقداماتی را انجام دهیم. در حال حاضر دستور العمل آن در حال تدوین است.

5 تیر 1399

طراحی و ساخت حسگر برای تشخیص سرطان

محققان دانشگاه صنعتی شریف با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حسگری برای تشخیص سلول های سرطانی در آزمایش های تشخیص طبی و مراکز تحقیقاتی طراحی کردند.

5 تیر 1399