مقالات گردشگری

روستای ایتالیایی که 25 سال قبل در آب فرورفته بود، به زودی دوباره قابل رویت می گردد

طبق گفته lonely planet، روستای فابریش دی کرجین، واقع در استان لوکا در توسکانی، شهری متعلق به قرن سیزدهم است که در سال 1947 خالی از سکنه شد. به دلیل احداث سدی بر روی رودخانه ادرون در آن سال، آب دریاچه واگلی بالا آمده و باعث سیلی شد که همه ساکنان مجبور به ترک شهر...

22 تیر 1399

تحقق حفاظت همه جانبه از بازار جهانی تبریز در گرو هم افزایی دستگاه های اجرایی آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: حفاظت همه جانبه از بازار جهانی تبریز با هم افزایی دستگاه های اجرایی استان محقق خواهد شد.

18 تیر 1399

ماموریت ترامپ به مزدوران آمریکایی ، ربودن مادورو و سرنگون کردن دولت ونزوئلا ناکام ماند

مزدور دستگیرشده آمریکایی در ونزوئلا اعتراف کرد از سوی دانلد ترامپ ماموریت داشته کنترل فرودگاه اصلی کاراکاس را در دست بگیرد و نیکلاس مادورو را برباید.

14 تیر 1399

مشهورترین المان های شهری جهان

در دنیای شلوغ و پرهیاهوی امروزی، شهرها آکنده از عناصر نامتناسب، تشویش برانگیز و آشفته هستند و زندگی در میان این همه آشفتگی نیاز شهروندان به فضاهای آرام، زیبا و هماهنگ با محیط پیرامون را افزایش می دهد. خیابان ها و فضاهای مختلفی که در سطح شهر قرار دارند،...

5 تیر 1399

5 ابر قدرت مالی حاکم بر دنیا در سال 2050

پیش بینی می گردد در سی سال آینده شش کشور از هفت اقتصاد عظیم دنیا اقتصادهای نوظهور امروز باشند. در مقابل، قدرت های مالی امروز به رتبه های پایین تر خواهند رفت.

5 تیر 1399

دستگیری 7 عامل حفاری غیر مجاز در آذربایجان شرقی

خبرنگاران/آذربایجان شرقی فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از دستگیری 7 عامل حفاری غیرمجاز در روستای جانقور باسمنج اطلاع داد.

5 تیر 1399

659 میلیارد ریال تسهیلات اعتباری به زلزله زدگان دشتستان پرداخت شد

خبرنگاران: فرماندار دشتستان گفت: در جریان زلزله دشتستان در 7 آذر سال گذشته 4هزار و 800 واحد مسکونی آسیب دید که در سه حوزه احداثی، تعمیری و دیوارکشی 659 میلیارد ریال تسهیلات به زلزله زدگان دشتستانی پرداخت شد.

5 تیر 1399

هاشمی: فرمانداری باید نرخ کرایه تاکسی ها را تایید کند

هاشمی گفت:نرخ کرایه های تاکسی باید به تایید فرمانداری برسد و این موضوع باید در وزارت کشور مطرح و تصمیم گیری گردد.

5 تیر 1399

کلیسای سن پل لندن، بلندترین گنبد دنیا، عکس

شهر لندن جاذبه های تاریخی فوق العاده ای دارد که کلیساهای پر ابهتش یکی از آن ها هستند. قبلاً درباره معروف ترین کلیسا های لندن صحبت نموده ایم ولی این بار تنها به معرفی کلیسای جامع سن پل پرداخته ایم.

5 تیر 1399