هوش مصنوعی

تهیه طرح تعیین منطقه ها دارای خطر آتش سوزی در چهارمحال و بختیاری

معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: طرح پهنه بندی و تعیین منطقه ها دارای خطر آتش سوزی در استان تهیه شد.

14 آبان 1400

مذاکرات آمریکا و اتحادیه اروپا در خصوص هوش مصنوعی و کمبود تراشه

ایالات متحده و اتحادیه اروپا قصد دارند در جریان برگزاری اولین نشست شورای تجارت و فناوری مشترک در این هفته در خصوص کمبود تراشه، هوش مصنوعی و رقابت های فناورانه بحث نمایند.

2 آبان 1400

آیفون 13 احتمالا فیلم برداری ProRes، نمایشگر ProMotion و ناچ کوچک تر دارد

به نظر می رسد که آیفون های 2021 که به زودی از آن ها رونمایی خواهد شد دارای مجموعه ای از ویژگی های تازه برای کابران حرفه ای خواهند بود. از جمله ویژگی های تازه آیفون 13 می توان به فیلم برداری به صورت ProRes، حالت پرتره در زمان ضبط فیلم و طراحی تازه ناچ و با مقدار...

25 مرداد 1400

راهی برای پیش بینی ابتلای زنان به سرطان سینه

در این تحقیق ژن های GAS6 و GAS6-AS1 بررسی شده است. این ژن ها در راستا آپوپتوز نقش مهمی دارند. ژن GAS6 یک ژن کد کننده پروتئین است، ولی ژن GAS6-AS1 نقش تنظیمی برای GAS6 دارد.

29 خرداد 1400

برگزاری رویداد فناورانه کمپ رقابتی هوش مصنوعی با مشارکت همراه اول

تیم های خلاق با حمایت همراه اول می توانند ایده های هوش مصنوعی خود را در یک رویداد 10 هفته ای به ساخت نمونه اولیه تبدیل نمایند.

28 اسفند 1399

اندیشکده روسی، کرونا، هوش مصنوعی و پیامدهای روانی

استاد دانشگاه دولتی روسیه معتقد است که هوش مصنوعی به انعطاف پذیری اقتصاد در دوران کرونا یاری نموده اما با پیامدهای روانی و اجتماعی در جوامع مختلف همراه بوده است.

20 اسفند 1399

5 مگاترند آینده فضای مجازی دنیا را تغییر می دهد

محمدحسین کاشی در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به موضوع حکمرانی در فضای مجازی و لزوم پرداختن کشور به این مفهوم گفت: حکمرانی در اصطلاح به سیستمی برای مدیریت یک پدیده در بالاترین سطح ممکن گفته می شود که بتوان روی یک محیط با بالاترین مکان و ابزار مدیریت،...

23 مهر 1399