تور روسیه ارزان: تحویل 1400 واحد مسکونی برکت به خانواده های دارای دو معلول

به گزارش پزشکی مدرن، به همت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و مشارکت سایر نهادها، 1400 خانواده دارای دو معلول به بالا صاحب خانه شدند.

تور روسیه ارزان: تحویل 1400 واحد مسکونی برکت به خانواده های دارای دو معلول

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، روز سه شنبه در مراسمی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هیئت همراه، معاونان هماهنگی و اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بنیاد برکت و معاونان بنیاد مسکن و سازمان بهزیستی در محل نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام، آئین تحویل 1400 واحد مسکونی به خانواده های دارای دو معلول به بالا برگزار گردید.

سیدمصطفی سیدهاشمی معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم گفت: سال گذشته تفاهم نامه مشترکی به منظور ساخت مسکن برای خانواده های دارای دو معلول بین ستاد اجرایی فرمان امام، سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن منعقد شد که سهم ستاد در این قرارداد 50 میلیارد تومان مشخص شد.

وی اضافه کرد: بعد از یکسال، 1400 واحد از این خانه ها در هر 31 استان کشور ساخته و آماده شده و امروز تحویل صاحبان آن می گردد تا بخشی از بار سنگینی که بر روی دوش این افراد است برداشته گردد.

سیدهاشمی گفت: حداقل متراژ ساخته شده برای هر واحد 70 مترمربع و حداکثر آن 90 مترمربع است که با توجه به موقعیت مکانی این مقدار متغیر می گردد، بعلاوه این واحدها به گونه ای طراحی شده که نقل و انتقال معلولان با مشکل روبرو نگردد و شرایط لازم در طراحی آنها لحاظ شده است.

وی اظهار داشت: بعلاوه تا به امروز 3 هزار طرح مالی اجتماع محور برای معلولان به وسیله بنیاد برکت اجرایی شده است.

سید هاشمی با اشاره به اینکه حل معضل مسکن افراد محروم یکی از سیاست های جدی ستاد اجرایی فرمان امام است اضافه کرد: قرارداد ساخت 160 هزار واحد مسکونی مقرون به صرفه قیمت را برای محرومین امضا نموده ایم که این واحدها طی 2 سال ساخته خواهند شد و از این تعداد 50 هزار واحد در سراسر کشور به بهره برداری رسیده است.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام بعلاوه از ورود این مجموعه برای بازسازی مدارس و منازل آسیب دیده در زلزله اندیکای خوزستان اطلاع داد و اضافه کرد: حسب دستور ریاست ستاد اجرایی فرمان امام، بازسازی و تعمیر کامل 54 مدرسه و 400 واحد مسکونی آسیب دیده در زلزله اخیر اندیکا در دستور کار بنیاد برکت نهاده شد، بعلاوه برای جبران مشاغل از بین رفته در این منطقه هم 150 طرح مالی اشتغالزا را در اندیکا اجرا خواهیم کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در این مراسم گفت: اصل در حکومت پیامبر (ص)، زمینه سازی برای فعالیت مالی مردم بوده و قوانین مالی به ترتیبی بوده است که مردم خودشان کار مالی انجام دهند. تنها جایی که پیامبر (ص) دستور دادند که از بیت المال برای مردم هزینه گردد در حوزه مسکن بوده است.

حجت الله عبدالملکی اضافه کرد: برای جامعه اسلامی مسکن و سرپناه مهم است و اگر مردم خودشان نتوانند آن را تهیه نمایند، حکومت موظف است برای آنها هزینه کند. در این اولویت بندی افرادی مانند محرومین و معلولین در صدر اولویت ها قرار دارند.

وزیر رفاه اضافه کرد: معلولان و خانواده های آنها حقی به گردن دولت و حاکمیت و مردم و خیرین دارند که مهمترین آن تأمین مسکن مناسب است.

وی با قدردانی از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه خدمت رسانی به منطقه ها محروم و کوشش برای ایجاد فرصت های برابر در کشور گفت: از ستاد اجرایی فرمان امام متشکرم بابت ورود به مقوله مسکن معلولان و طراحی یک مدل خلاقانه و جهادی برای هم افزایی و به خدمت گرفتن توان سایر نهادها که قابل تکثیر در همه جای کشور هم هست و قطعاً دولت سیزدهم هم از این به بعد یاری بیشتری خواهد نمود تا به جایی برسیم که هیچ خانواده دارای معلولی معضل مسکن نداشته باشد.

در ادامه این مراسم کلید دو واحد مسکونی در استان تهران به صورت نمادین به دو خانواده دارای دو معلول اعطا شد. بعلاوه در ارتباطی ویدئوکنفرانسی با سه استان کرمان، کردستان و گیلان، تعداد دیگری از این واحدها تحویل صاحبان خود شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 آبان 1400 بروزرسانی: 6 آبان 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 880

به "تور روسیه ارزان: تحویل 1400 واحد مسکونی برکت به خانواده های دارای دو معلول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه ارزان: تحویل 1400 واحد مسکونی برکت به خانواده های دارای دو معلول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید