بیانیه مجلس درباره ادعای اروپایی ها مبنی بر نقض حقوق بشر در ایران

به گزارش پزشکی مدرن، تهران (پانا) - کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای تاکید نمود که ادعای بی اساس کشورهای اروپایی درباره نقض حقوق بشر در ایران مداخله در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران و نقض آشکار حقوق بین الملل است و هیچ گونه وجاهت حقوقی ندارد.

بیانیه مجلس درباره ادعای اروپایی ها مبنی بر نقض حقوق بشر در ایران

با ما سفر کنید و با تور تفریحی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش روابط عمومی مجلس، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به ادعای کشورهای اروپایی درباره ادعای نقض حقوق بشر در ایران بیانیه ای به توضیح زیر صادر کرد:

براساس موازین بین المللی و اصول بنیادین منشور ملل متحد و به طور معین اعلامیه اصول حقوق بین الملل که صراحتا اشعار می دارد؛ هیچ دولت یا گروهی از دولت ها حق مداخله مستقیم یا غیرمستقیم، به هر دلیلی، در امور داخلی یا خارجی دولت دیگر را ندارند، یادآور می نماید اقدام اخیر کشورهای اروپایی درباره ادعای بی اساس نقض حقوق بشر در ایران، مداخله در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران و نقض آشکار حقوق بین الملل تلقی می شود و فاقد هرگونه وجاهت حقوقی است.

جای تعجب است که بعضی کشورهای اروپایی که خود را در صندلی مدعی حقوق بشر قرار داده اند چرا در مقابل تحریم های ظالمانه علیه بیش از 80 میلیون ایرانی هیچ گونه اقدامی انجام نداده و موضعی اتخاذ نمی نمایند یا به بهانه تحریم از ارسال دارو برای بچه ها بیماری های خاص ممانعت به عمل می آورند و یا این که به وسیله ارسال سلاح برای بعضی کشورهای منطقه در قتل عام و کشتار هزاران کودک یمنی مشارکت دارند، حاضر به پذیرش مسئولیت بین المللی نقض حقوق بشر در سیاست های خود در مجامع منطقه ای و بین المللی نیستند.

این کشورها، اساسا صلاحیت میزبانی مفهوم حقوق بشر را ندارند و بهتر است صدای قربانیان نقض های فاحش و سیستماتیک حقوق بشر اقلیت ها و رنگین پوستان آفریقایی و آمریکایی و مسلمانان را در قلمرو داخلی خود شنیده و برای آن هرچه زودتر چاره اندیشی نمایند.

تدوین و اجرای قوانین و مقررات جزایی و محاکمه مجرمین بر اساس قانون، حق مسلم کشورها و در حیطه صلاحیت ذاتی آنان است و هیچ دولتی حق مداخله در امور جزایی کشورهای دیگر را ندارد. از این رو انتظار می رود دولت جمهوری اسلامی ایران و دستگاه دیپلماسی، ضمن محکومیت شدید چنین اقداماتی، با بهره گیری از ظرفیت های موجود، اقدامات متقابل و بازدارنده برای جلوگیری از ادعاهای نقض حقوق بشر بعضی کشورهای اروپایی در جمهوری اسلامی ایران را انجام دهـد.

مجلس شورای اسلامی از اقدامات قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران که با رعایت اصل قانونی بودن جرائم و مجازات ها و اصل برائت و طی فرآیندی منطبق بر اصول دادرسی منصفانه و رعایت حقوق متهمین، به محاکمه متهمین اقدام نموده و از منافع و مصالح ملت شریف ایران حمایت نموده و اجازه تعدی به حقوق ملت شریف ایران را نمی دهد، قاطعانه حمایت می نماید و بر ادامه آن تاکید دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 270

به "بیانیه مجلس درباره ادعای اروپایی ها مبنی بر نقض حقوق بشر در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه مجلس درباره ادعای اروپایی ها مبنی بر نقض حقوق بشر در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید