عملکرد کشورها در برابر کرونا، نیوزلند و ویتنام در صدر، قعرنشینی ایران و آمریکا

به گزارش پزشکی مدرن، به صورت کلی کشورهای با جمعیت کمتر، جوامع منسجم و نهادهای توانمند مزیت های نسبی در برابر بحران جهانی همه گیری کرونا داشته اند.

عملکرد کشورها در برابر کرونا، نیوزلند و ویتنام در صدر، قعرنشینی ایران و آمریکا

سفر به دل زیباترین منطقه آسیا را با تور ویتنام تجربه کنید.

نیوزیلند، ویتنام و تایوان به عنوان سه کشور برتر دنیا در مهار و مدیریت کرونا شناخته شده اند.

موسسه تحقیقاتی لووی در این شاخص، عملکرد بیش از 100 کشور در مدیریت بیماری همه گیر کرونا را مورد آنالیز قرار داده و بریتانیا و آمریکا در رده های آخر آن قرار دارند. ایران در رتبه 95 این رده بندی و یک پله پائین تر از آمریکا قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، موسسه لووی استرالیا در یک مطالعه تحقیقاتی و طولانی مدت موسوم به شاخص عملکرد کووید پیروزیت کشورها در مدیریت و کنترل کرونا را رتبه بندی نموده است. چین به دلیل کمبود اطلاعات و داده ها در این رده بندی قرار نداده است.

براساس داده های موجود تا 9 ژانویه سال 2021، عملکرد بیش از 98 کشور برای مدیریت و مهار کرونا در 36 هفته مورد آنالیز قرار گرفته است.

کشورهای تایلند، قبرس، رواندا، ایسلند، استرالیا، لاتویا و سریلانکا نبه دلیل گزارش شمار کمتری از مرگ و میرهای ناشی از کرونا (به نسبت جمعیت) در رده های سوم تا هفتم مدیریت و مهار پیروزیتآمیز کرونا قرار دارند.

عبادت کنندگان ماسک زده در اولین روز از جشنواره یک ماهه ارواح گرسنه برای برگزاری مراسم دعا وارد معبدی در هانوی ویتنام می شوند- ویتنام یکی از کشورهای پیروز در مدیریت و مهار کرونا است/عکس: رویترز

موسسه لووی سیدنی که پایه گذار این تحقیق است، در این باره گفت: آمار روزانه مبتلایان، تعداد مبتلایان به ازای هر یک میلیون نفر، شمار جان باختگان تائید شده، شمار جان باختگان تائید شده به ازای هر یک میلیون نفر، شمار موارد تائید شده در آزمایش ها و شمار تست های تائید شده به ازای هر هزار نفر به صورت متوسط در طول دوران این تحقیق، در هر 14 روز مورد آنالیز قرار گرفته است.

این گزارش در حالی منتشر می گردد که تعداد مبتلایان کرونا در دنیا از 100 میلیون گذشته و بیش از 2 میلیون نفر جان باخته اند.

آمریکا با شناسایی بیش از 25 میلیون مبتلا در رتبه 94 این لیست قرار گرفته و هند با بیش از 11 میلیون مبتلا در صندلی 86 آن واقع شده است. بریتانیا نیز با بیشترین میزان مرگ و میر در اروپا، رتبه 66 این جدول را به خود اختصاص داده است.

این شاخص نشان داد که کشورهای آسیا و اقیانوسیه در مهار همه گیری پیروز تر بوده اند و اروپا و آمریکا با گسترش سریع کووید-19 تحت فشار قرار گرفته اند.

رتبه پیروزترین کشورهای دنیا در مدیریت و مهار شیوع کرونا براساس تحلیل و داده های موسسه تحقیقاتی لووی استرالیا

نیوزیلند، ویتنام، تایوان و تایلند در رده برترین ها قرار دارند

ناپیروز ترین کشورهای دنیا در مدیریت و مهار شیوع کرونا براساس تحلیل و داده های موسسه تحقیقاتی لووی استرالیا

آمریکا، ایران، کلمبیا، مکزیک و آمریکا در صندلی انتهایی این جدول قرار گرفته اند

موسسه لووی در تحلیل خود اضافه نمود: سطح توسعه مالی یا اختلاف در سیستم های سیاسی بین کشورها کمتر از آنچه فرض یا تبلیغ می گردد، بر نتایج مهار کرونا تاثیر داشته است.

این موسسه گفت: به صورت کلی کشورهای با جمعیت کمتر، جوامع منسجم و نهادهای توانمند مزیت های نسبی بیشتری در برابر بحران دنیای همه گیری داشته اند.

ویتنام که از آزمایش هدفمند تست کرونا و یک قرنطینه متمرکز برای مهار همه گیری استفاده نموده در روز پنجشنبه از شناسایی اولین مبتلای داخلی پس از 55 روز اطلاع داد.

ویروس کرونا با چه سرعتی در دنیا رشد می نماید؟

منبع: عصر ایران
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 454

به "عملکرد کشورها در برابر کرونا، نیوزلند و ویتنام در صدر، قعرنشینی ایران و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد کشورها در برابر کرونا، نیوزلند و ویتنام در صدر، قعرنشینی ایران و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید