پرواز سنجاقک غول پیکر بیخ گوش مشتری، عکس

به گزارش پزشکی مدرن، ایسنا نوشت: ناسا اعلام نموده که ماموریت دراگون فلای با هدف کاوش در قمر تایتان، برای مرحله نهایی تایید رسمی آماده می گردد.

پرواز سنجاقک غول پیکر بیخ گوش مشتری، عکس

ماموریت دراگون فلای(Dragonfly) ناسا به معنای سنجاقک در حال آماده شدن برای مرحله نهایی موسوم به فاز C در طول سال مالی 2024 است. ناسا پس از انتشار درخواست بودجه سال مالی 2025، تایید رسمی ماموریت شامل هزینه و برنامه زمانی آن را تا اواسط سال 2024 به تعویق انداخته است.

دراگون فلای که ماموریتی برای فرستادن یک هواگرد بالگردان به منظور کاوش در قمر تایتان(Titan) زحل است، اوایل امسال همه معیارهای موفقیت را در آنالیز طراحی اولیه خود پشت سر گذاشت. گروه ماموریت دراگون فلای، یک طرح مجدد از ماموریت را براساس بودجه مورد انتظار در سال مالی 2024 انجام داد و تاریخ مجدد آمادگی پرتاب را برای ژوئیه 2028 تخمین زد. ناسا در اواسط سال 2024 به طور رسمی تاریخ آمادگی پرتاب ماموریت را در شورای مدیریت برنامه آژانس ارزیابی خواهد نمود.

نیکولا فاکس(Nicola Fox) معاون اداره ماموریت علمی ناسا گفت: گروه دراگون فلای در این کوشش جسورانه برای جمع آوری اطلاعات تازه پیرامون تایتان، با موفقیت بر تعدادی از چالش های فنی و برنامه ای غلبه نموده است. من به این گروه و توانایی آنها در حفظ کردن همه جنبه های ماموریت برای حرکت به سوی دریافت تایید افتخار می کنم.

دراگون فلای، روش تازهی را برای اکتشاف سیاره ای در پیش می گیرد و برای اولین بار از یک هواگرد بالگردان برای سفر کردن بین مکان های گوناگون تایتان و نمونه برداری از آنها استفاده می نماید. هدف دراگون فلای، آنالیز کردن قابلیت سکونت محیط ماه، ارزیابی پیشرفت شیمی پری بیوتیک در یک محیط دارای مواد غنی از کربن و آب مایع و جستجوی نشانه های شیمیایی در خصوص این است که آیا زندگی مبتنی بر آب یا هیدروکربن زمانی در تایتان وجود داشته است.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 آذر 1402 بروزرسانی: 8 آذر 1402 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 1347

به "پرواز سنجاقک غول پیکر بیخ گوش مشتری، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز سنجاقک غول پیکر بیخ گوش مشتری، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید