هواشناسی: شرایط نارنجی آلودگی هوا در تهران تا روز چهارشنبه ادامه دارد

به گزارش پزشکی مدرن، سازمان هواشناسی نسبت به کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، عدم تردد غیرضروری برای همه افراد، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده ها تا حد بسیار ناسالم توصیه کرد.

هواشناسی: شرایط نارنجی آلودگی هوا در تهران تا روز چهارشنبه ادامه دارد

سازمان هواشناسی کشور با تمدید هشدار سطح نارنجی، از پایداری جو و انباشت آلاینده های جوی تا روز چهارشنبه در شهرهای تهران، اراک، کرج و اصفهان اطلاع داد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، رشد شاخص آلودگی هوا، افزایش غلظت آلاینده ها، کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم و در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک به ویژه منطقه ها پر تردد تا حد بسیار ناسالم پیش بینی می گردد.

سازمان هواشناسی نسبت به کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، عدم تردد غیرضروری برای همه افراد، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده ها تا حد بسیار ناسالم توصیه کرد.

سازمان هواشناسی بعلاوه نسبت به استقرار توده هوای سرد به کشاورزان هشدار داد.

این سازمان با اعلام کاهش هشت درجه ای دما در جنوب فارس، جنوب کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان از احتمال خسارت به محصولات کشاورزی اطلاع داد.

تسریع در برداشت مرکبات و سیب زمینی به جای مانده در استان کرمان و تسریع در برداشت مرکبات استان سیستان و بلوچستان از جمله توصیه های هواشناسی به کشاورزان است

منبع: عصر ایران
انتشار: 4 بهمن 1401 بروزرسانی: 4 بهمن 1401 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 1244

به "هواشناسی: شرایط نارنجی آلودگی هوا در تهران تا روز چهارشنبه ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی: شرایط نارنجی آلودگی هوا در تهران تا روز چهارشنبه ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید