خبرنگاران مجموعه تاریخی کردشت منطقه آزاد ارس به بخش خصوصی واگذار می گردد

به گزارش پزشکی مدرن، تبریز- خبرنگاران - مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی گفت: مجموعه تاریخی کردشت واقع در بخش نوردوز منطقه آزاد ارس به بخش خصوصی واگذار می گردد.

خبرنگاران مجموعه تاریخی کردشت منطقه آزاد ارس به بخش خصوصی واگذار می گردد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

هادی میرزائی روز آدینه در حاشیه بازدید از مجموعه کردشت گفت: صندوق احیاء به عنوان متصدی واگذاری ابنیه تاریخی به بخش غیردولتی است و به همین دلیل در نشستی که با معاون فرهنگی گردشگری و اجتماعی منطقه آزاد ارس و سایر مدیران داشتیم مقرر شد مجموعه کردشت به بخش خصوصی واگذار گردد و امیدواریم بتوانیم گام های موثری در واگذاری این بنا به بخش غیردولتی برداریم.

وی منطقه آزاد ارس را متمایز از سایر مناطق آزاد کشور مطرح نمود و اضافه کرد: احترام به ادیان و مذاهب مختلف و همسایگان مرزی با رعایت حفظ حدود و اقتدار ملی در ارس به وفور مشاهده می گردد که این یکی از قابلیت ها و شاخص های ویژه ارس است که متمایز با تمام مناطق کشور می باشد.

میرزائی در ادامه با تاکید بر اینکه احیای آثار فرهنگی تاریخی پلی برای انتقال ارزش های تاریخی و پایدار به آینده است؛ مطرح نمود: به رغم تمام محدودیت های اقتصادی، آثار تاریخی ارزشمند متعلق به همه ادیان به بهترین وجه در منطقه آزاد ارس بازسازی و نگهداری شده است تا بعنوان یک دستاورد برای همه دوره ها و گردشکران عرضه گردد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه ازاد ارس نیز توجه به آثار تاریخی و جذب گردشگران این حوزه را یکی از استراتژی های منطقه ازاد ارس مطرح نمود و گفت: منطقه ازاد ارس تمام کوشش خود را جهت حفظ، نگهداری و بازسازی ابنیه تاریخی موجود در منطقه بکار می برد تا این ثروت را به یک نقطه پرقوت و ارزشمند برای جذب گردشگران داخلی و خارجی تبدیل کند.

یوسف داداش زاده مهمترین هدف از توجه ویژه به حفظ ابنیه تاریخی در ارس را انتقال ارزش های تاریخی به آینده و پایدار سازی ارزش ها دانست و اضافه کرد: لازم است با همکاری مشترک با این صندوق نسبت به شناسایی سرمایه گذاران متخصص و متعهد این حوزه اقدام کنیم تا ارزش این آثار حفظ گردد.

مجموعه تاریخی کردشت در 80 کیلومتری شرق جلفا پس از گذر از پایانه مرزی نوردوز و روستای دوزال در روستای تاریخی کردشت قرار گرفته است.

این مجموعه شامل هشت بنای تاریخی از جمله حمام عظیم، عمارت، حمام کوچک، مسجد غریب، دیوانخانه، یخچال، قلعه کردشت و ساخلو پادگان نظامی بوده و قدیمی ترین آنها مسجد غریب مربوط به دوره زندیه است.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 119

به "خبرنگاران مجموعه تاریخی کردشت منطقه آزاد ارس به بخش خصوصی واگذار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مجموعه تاریخی کردشت منطقه آزاد ارس به بخش خصوصی واگذار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید