ترامپ کیف هسته ای را در تحویل بایدن نخواهد داد!

به گزارش پزشکی مدرن، یکی از مهمترین بخش ها در زمان انتقال قدرت از یک رئیس جمهور به رئیس جمهور دیگر در آمریکا انتقال فرماندهی و کنترل اختیارات زرادخانه هسته ای آمریکا است، اما به نظر می رسد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا از آنجا که حاضر به شرکت در مراسم تحلیف بایدن، رئیس جمهور منتخب نیست این فرایند را سخت کرده است.

ترامپ کیف هسته ای را در تحویل بایدن نخواهد داد!

به گزارش ایسنا، به نقل از بیزینس اینسایدر، ترامپ گفته است که بیستم ژانویه در مراسم تحلیف بایدن شرکت نخواهد کرد، اما نگفته کجا خواهد بود و چه بلایی بر سر فوتبال هسته ای یا کیف هسته ای که همواره همراه رئیس جمهور است خواهد آمد؟ چطور به بایدن تحویل خواهد شد؟

رئیس جمهور تنها قدرتی است که اختیار صدور دستور حمله هسته ای را دارد هر جا که باشد. همواره یک مشاور نظامی رئیس جمهور را همراهی می کند که وظیفه اش حمل کیفی است که فوتبال هسته ای نامیده می شود. این کیف به رئیس جمهور امکان می دهد که دستور حمله هسته ای را حتی در حالی که بطور فیزیکی در مراکز فرماندهی و کنترل نیست صادر کند.

این چمدان حاوی کلیدی است که بلافاصله کلاهک های هسته ای مستقر در پایگاه های موشک های بالستیک بین قاره ای را فعال می کند، موشک های بالستیک مستقر در زیردریایی ها را فعال می کند، بمب افکن های استراتژیک را اماده می کند؛ و همچنین حاوی ابزار های ارتباطی، کد ها و تمامی گزینه ها برای جنگ هسته ای است.

جدای از فوتبال، رئیس جمهور کارتی را با خود دارد که به بیسکویت معروف است و شامل کد های فعال سازی در درگیر های هسته ای است رئیس جمهور می تواند این کد ها را با ابزار هایی که در کیف وجود دارد فعال کند و به این ترتیب خود را برای فرماندهان ارتش شناسایی کرده و دستور حمله هسته ای را صادر کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هنگامی که در آخرین روز ریاست جمهوری خود واشنگتن دی. سی را ترک کند این کیف را با خودش خواهد برد، اما کد های مربوط به آن به هنگام فرا رسیدن ظهر غیرفعال خواهند شد. کد های هسته ای به مجرد اینکه بایدن به عنوان جانشین ترامپ 1000 مایل دورتر از او در روز چهارشنبه تحلیف به جا آورد دیگر فعال نخواهند بود.

مقام ها به سی ان ان گفتند، مقام های نظامی یک فوتبال هسته ای دیگر را آماده خواهند داشت تا به مجرد این که بایدن تبدیل به فرمانده کل قوا شود او را همراهی کنند.

ترامپ همچنین بر اساس این گزارش هنوز تصمیم نگرفته به سنت همیشگی نوشتن نامه برای جانشینش و گذاشتن آن برای او در دفتر بیضی کاخ سفید در میز ریاست جمهوری عمل کند. سی ان ان گزارش کرده، انتظار می رود که ترامپ زمانی که رسما دوره ریاست جمهوری اش به انتها برسد در ملک مارالاگوی خود در فلوریدا یا زمین گلف نزدیک به آن باشد. گزارش ها حاکی از آن بوده اند که ترامپ می خواهد در پایگاه مشترک اندروز در صبح روز مراسم تحلیف بایدن قبل از پرواز به فلوریدا یک مراسم خداحافظی برگزار کند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 485

به "ترامپ کیف هسته ای را در تحویل بایدن نخواهد داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ کیف هسته ای را در تحویل بایدن نخواهد داد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید