بالاخره مصونیت بیماران کرونایی برای چه مدتی است؟

به گزارش پزشکی مدرن، مطالعه ای که توسط کارشناسان سازمان بهداشت عمومی انگلیس اجرا شده نشان می دهد، بیشتر افرادی که کرونا گرفته اند حداقل برای مدت پنج ماه از ابتلای مجدد به آن در امان هستند.

بالاخره مصونیت بیماران کرونایی برای چه مدتی است؟

به گزارش ایسنا؛ کارشناسان دریافتند افرادی که قبلا کرونا گرفته اند 83 درصد کمتر از اشخاصی که هرگز کرونا نداشته اند در خطر ابتلای مجدد هستند.

با این حال کارشناسان هشدار می دهند که برخی از افراد می توانند دوباره کرونا بگیرند و دیگران را هم مبتلا کنند.

مسئولان تاکید می کنند که مردم باید همچنان قوانین فاصله اجتماعی و قرنطینه را رعایت کنند - چه ویروس داشته باشند یا نداشته باشند.

پروفسور سوزان هاپکینز که سرپرستی این مطالعه را بر عهده داشته، گفت: نتایج دلگرم کننده است و نشان می دهد که ایمنی بیش از آنچه برخی از افراد تصور می کردند دوام آورده است، اما این مصونیت به هیچ وجه مطلق نیست.

او گفت: سطح عفونت در برخی افراد که قبلا هم کرونا گرفته بودند بسیار بالا بود حتی بدون آنکه علائمی داشته باشند و در نتیجه در معرض خطر انتقال آن به دیگران بودند.

وی افزود: این بدان معناست که حتی اگر اعتقاد دارید که قبلا به این بیماری مبتلا بوده اید و از آن در امان هستید، می توانید اطمینان داشته باشید که دوباره به نوع شدید این بیماری مبتلا نخواهید شد، اما هنوز خطر ابتلا به آن و انتقال این ویروس به دیگران وجود دارد.

از ژوئن تا نوامبر سال 2020 تقریبا 21 هزار نفر از کارکنان بهداشتی در سراسر بریتانیا به طور منظم مورد آزمایش قرار دریافتد تا مشخص شود آیا در حال حاضر ویروس کرونا دارند یا اینکه قبلا داشته اند.

متخصصان همچنین از نزدیک موارد جدید را که دارای گونه جهش یافته ویروس کرونا هستند، نظارت می کنند و همچنین مصونیت کسانی که واکسن دریافت کرده اند را تحت نظر می گیرند.

دکتر جولیان تانگ، متخصص ویروس در دانشگاه لستر گفت که نتایج برای کارکنان مراقبت های بهداشتی امیدبخش است.

به گزارش بی بی سی، وی گفت: امیدوارم که نتایج حاصل از این مقاله اضطراب بسیاری از همکاران در بخش های بهداشتی را که نگران دریافت دوباره کرونا هستند، کاهش دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 477

به "بالاخره مصونیت بیماران کرونایی برای چه مدتی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالاخره مصونیت بیماران کرونایی برای چه مدتی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید