انتقاد سیاستمداران آلمانی از سیاست های تهاجمی برلین در قبال روسیه

به گزارش پزشکی مدرن، بعضی سیاستمداران آلمانی به مناسبت هشتادمین سالروز حمله آلمان نازی به اتحاد جماهیر شوروی سابق انتقاد شدیدی به سیاست خارجی تهاجمی برلین در قبال روسیه وارد نموده و خواهان نزدیکی بیشتر به مسکو شدند.

انتقاد سیاستمداران آلمانی از سیاست های تهاجمی برلین در قبال روسیه

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، به نقل از روزنامه زوددویچه سایتونگ، بعضی سیاستمداران آلمانی از جمله نخست وزیر سابق ایالت براندنبورگ و پیتر براندت از تاریخدان های معروف در آلمان و آنته ولمر، از سیاستمداران سابق حزب سبز آلمان در فراخوانی به مناسبت هشتادمین سالگرد حمله آلمان به اتحاد جماهیر شوروی سابق گفتند: حرکت کنید! خاتمه حوزه و منطق جنگ سرد را ترک کنید! این قدرت های تانکی و شمار تسلیحات نیستند که باید رشد کند بلکه آمادگی برای نزدیک شدن به هم باید افزایش یابد.

راینر براون مدیر دفتر بین المللی صلح که این فراخوان موسوم به بگذارید صلح کنیم را همراه با انجمن آلمان و روسیه تنظیم کرد در این باره گفت: ما می خواهیم تفکر و سیاست تنش زدایی را احیا کنیم و این مسئله را آشکار کنیم که صلح در اروپا بدون صلح با روسیه قابل تصور نیست.

وی این انتقاد را وارد کرد که سیاست تنش زدایی به نفع ارتقاء بی بند و بارانه تسلیحات و اهریمن سازی عقب نشسته است.

معاون رئیس سابق مجلس آلمان هم این انتقاد را وارد کرد که جنگ طلبی حقوق بشری به عنوان دلیلی برای تحریم و یا موضع تهاجمی در قبال روسیه و یا رقیب عظیم ما در چین مورد استفاده قرار می گیرد.

امضا کنندگان این بیانیه انتقادی همچنین از منتقدان دراز مدت سیاست های دولت در قبال روسیه و تحریم های اعمال شده علیه مسکو به دلیل بحران در شرق اوکراین هستند. حدود 300 منتقد سیاست های دولت آلمان در قبال روسیه این بیانیه را امضا نموده اند که از طیف های محافظه کار تا چپ گرا را شامل می شوند.

سویم داگدلان، از نمایندگن بلند پایه حزب چپ آلمان هم دولت را به در پیش دریافت یک سیاست خارجی تهاجمی در قبال روسیه متهم نموده است.

وی در مقاله ای که در یک رسانه آلمانی به چاپ رسیده است گفت که دولت آلمان آشکارا جهت آماده سازی جنگ علیه روسیه را در پیش گرفته است.

وی دلیل این اظهارات خود را از جمله مانورهای سیاست خارجی دولت آلمان در چارچوب ناتو عنوان نموده است.

داگدلان تمرینات و مانورهای نظامی از جمله „Defender 21 را بخشی از سیاست در راستای آماده سازی جنگ علیه روسیه عنوان نموده است.

این سیاستمدار بلند پایه حزب چپ آلمان همچنین اضافه نمود: دولت آلمان به جای تفاهم دیپلماتیک با روسیه بر فرایند ارتقاء تسلیحات بی مثال تکیه دارد تا در کم ترین زمان با هزینه های نظامی حدود 85 میلیارد یورو بسیار بالاتر از روسیه با هزینه فعلی 54 میلیارد یورو قرار گیرد.

داگدلان همچنین به سیاست های وزیر دفاع آلمان در قبال روسیه انتقاد وارد نموده و گفت: کسی که به روسیه اعلان جنگ کند علاقه ای به تنش زدایی ندارد. وی مناسبات آلمان و روسیه را در نقطه ای عمیق ارزیابی نموده و برلین را متهم کرد که هر مخالفی را عروسک خیمه شب بازی کرملین معرفی می نماید.

در 22 ژوئن سال 1941 آلمان نازی به اتحاد جماهیر شوروی حمله کرد و تا سال 1945 حدود 27 میلیون قربانی به بار آورد که در هیچ کشوری در طول جنگ جهانی دوم این گونه نبود.

داگدلان تاکید نمود که دوستی با روسیه و دیگر کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق باید به اولویت های سیاست آلمان تبدیل گردد و در این زمینه دولت را به فراموش کردن تاریخ محکوم کرد.

انگلا مرکل صدراعظم آلمان هم سالروز حمله آلمان نازی بر اتحاد جماهیر شوروی پیشین را دلیلی برای شرمندگی مطرح کرد. مرکل در پیامی ویدیویی اش گفت: ما با فروتنی در برابر افراد کمی که از این حمله نظامی جان به سلامت برده و هنوز زنده هستند، سر تعظیم خم می کنیم. مرکل اضافه نمود: … و ما بسیار ممنون هستیم که این افراد دست آشتی به سوی ما دراز کردند. آمادگی آنها (برای آشتی)، پس از آنهمه عملی که آلمانی ها علیه شان انجام دادند، مثل یک معجزه است.

او اضافه نمود که مسئولیت جنایات حکومت نازی ها به عهده آلمان باقی می ماند و هیچ چیزی نباید فراموش گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 733

به "انتقاد سیاستمداران آلمانی از سیاست های تهاجمی برلین در قبال روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد سیاستمداران آلمانی از سیاست های تهاجمی برلین در قبال روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید