کمرئی: 75 درصد والدین موافق بازگشایی حضوری مدارس هستند

به گزارش پزشکی مدرن، معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: بر اساس آمار، 75 درصد والدین با بازگشایی مدارس به صورت حضوری موافق هستند و تنها 25 درصد اعلام نارضایتی نموده اند که باید با آموزش های لازم، از دغدغه خاطر آن ها در بازگشایی مدارس بکاهیم.

کمرئی: 75 درصد والدین موافق بازگشایی حضوری مدارس هستند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا کمرئی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور که با موضوع پروژه مهر و بازگشایی مدارس در سال تحصیلی نو برگزار گردید، درخصوص مدرسه تلویزیونی ایران و اقدامات اجرا شده در این راستا، اظهار کرد: در استمرار آموزش به وسیله فضای مجازی، آموزش تلویزیونی و پخش برنامه های زنده آموزشی را با همکاری و همت معلمان و دانش آموزان ارائه کردیم که تا حد زیادی باعث کاهش استرس خانواده ها و دغدغه های جامعه در دوران کرونا شد.

کمرئی اضافه نمود: آموزش و پرورش، در دوران کرونا راستا ترقی و پیشرفت را با سرعت طی کرد و توانست در سطح ستاد و استان ها آموزش را با کیفیت قابل قبولی ارائه دهد. در ارزیابی های اجرا شده به وسیله استان ها، نشان داده شده است که در پخش آموزش به وسیله تلویزیون، مشکل خاصی نداشته ایم و در حوزه ابتدایی و متوسطه، آموزش تلویزیونی به اسم یکی از بستر های اصلی یادگیری دانش آموزان شناخته شده است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: ضروری است شبکه های استانی را فعال تر از قبل کنیم و اگر نقصانی در آموزش متمرکز داریم، به وسیله برنامه های استانی پوشش داده و آن را جبران کنیم؛ سال جاری اجرای پروژه مهر در هر استان به طور کامل به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها سپرده شده است، استان ها در چندسال اخیر ثابت نموده اند که به خوبی از عهده انجام کار بر می آیند و سال جاری هم انتظار داریم مانند قبل در این زمینه اجرای پروژه مهر و بازگشایی مدارس با کیفیت عمل نمایند.

کمرئی با اشاره به تکمیل ثبت نام و توزیع کتاب های درسی در مدارس، توضیح داد: یکی از بستر های نظارتی ما بر فرایند فعالیت مدارس در استان ها، سامانه ای است که به وسیله آن مستقیم از مدارس، اطلاعات را دریافت خواهیم کرد، در فاصله 5 روز 105 هزار مدرسه شرایط خود را در این سامانه ثبت کردند و ارزیابی های اجرا شده از این سامانه، آمادگی استان ها برای بازگشایی مدارس و رضایت اولیا را نشان داد.

وی اضافه نمود: بر اساس آمار، 75 درصد والدین با بازگشایی مدارس به صورت حضوری موافق هستند و تنها 25 درصد اعلام نارضایتی نموده اند که باید با آموزش های لازم، از دغدغه خاطر آن ها در بازگشایی مدارس، کم کنیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش شعار اصلی بازگشایی مدارس را تدریجی بودن آموزش های حضوری و اقتضایی بودن آن بیان کرد و گفت: در مفهموم کلیدی تدریجی بودن، باید در بازگشایی مدارس به صورت آرام و تدریجی عمل کنیم و بازگشایی را با توجه به شرایط کاملاً در اختیار استان و منطقه قرار دهیم. البته در مدارس کم جمعیت که کلاس های زیر 15 نفر داریم بازگشایی حضوری به صورت حتمی انجام خواهد شد، ولی در مدارسی که تعداد دانش آموزان بالاتر از 450 نفر است باید با برنامه ریزی دقیق، دانش آموزان در کلاس های درس حضور داشته باشند تا بتوانیم با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی با مراقبت از سلامتی دانش آموزان، شاهد حضور آن ها در مدارس باشیم.

وی با اشاره به این که تمام اختیارات بازگشایی مدارس در منطقه ها به استان و منطقه سپرده شده است، گفت: با تشخیص استان یا هر منطقه پروژه مهر اجرا شده و مدارس سال تحصیلی نو را شروع خواهند کرد.

کمرئی با تأکید بر این که مشارکت با صدا و سیما و غنی سازی از اصلی ترین عناصر در بازگشایی مدارس است، توضیح داد: برای قانع کردن معلمان، اولیا و دانش آموزان در مسأله بازگشایی و ضرورت حضور دانش آموزان در محیط مدرسه و کلاس درس، برنامه های آموزشی و تبادل نظر محور با حضور اساتید و کارشناسان امر تعلیم و تربیت تهیه شده است که به وسیله صدا و سیما و پرتال وزارت آموزش و پرورش، در حال پخش است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 831

به "کمرئی: 75 درصد والدین موافق بازگشایی حضوری مدارس هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمرئی: 75 درصد والدین موافق بازگشایی حضوری مدارس هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید