ویتامینی که مصرف آن با کاهش وزن 2 برابری همراه است

به گزارش پزشکی مدرن، بر اساس آمار منتشرشده، 50 درصد افراد دچار کمبود این نوع ویتامین هستند.

ویتامینی که مصرف آن با کاهش وزن 2 برابری همراه است

به گزارش ایسنا به نقل از هلث، نتایج تحقیقات نشان می دهد که داشتن سطوح کافی ویتامین D در بدن می تواند کاهش وزن را دو برابر کند و چربی شکم را از بین ببرد.

حدود نیمی از جمعیت دنیا دچار کمبود ویتامین D هستند و نتایج مطالعه ای نشان داده است که کاهش وزن با نوشیدن شیر که حاوی سطوح بالایی از کلسیم و ویتامین D است، دو برابر خواهد شد و هر دو با کاهش وزن مرتبط هستند.

غذا های غنی از ویتامین D شامل ماهی و تخم مرغ هستند، اما بیشتر افراد ویتامین D خود را از اثر نور خورشید بر روی پوست دریافت می نمایند.

برای مطالعه حاضر، 218 زن چاق و دارای اضافه وزن به دو گروه تقسیم شدند، همه آن ها کمبود ویتامین D داشتند، هر دو گروه تحت برنامه کاهش وزن قرار گرفتند، اما تنها به نیمی از آنان روزانه 2000 واحد ویتامین D داده شد.

در انتها 12 ماه مطالعه، زنان با سطوح کافی ویتامین D در بدنشان 19 پوند وزن کم کردند. با این حال، افرادی که سطح ویتامین D پایینی داشتند، تنها 12 پوند وزن کم نموده بودند.

دکتر آن مک تیرنان، یکی از نویسندگان مطالعه گفت: این مورد نشان می دهد، زنانی که سعی در کاهش وزن دارند ممکن است تمایل داشته باشند که سطح D خود را به وسیله پزشک آنالیز نمایند و سطح ویتامین D خود را به وسیله مکمل ها یا آفتاب تکمیل سپس بعد از چند ماه سطح ویتامین D خود را مجدداً آنالیز نمایند تا مطمئن شوند که به سطح بالا یا سطح سالم رسیدند.

کسانی که ویتامین D مصرف می نمایند سطح التهاب را نیز در بدن خود کاهش می دهند.

دکتر کاترین دوگان، یکی از نویسندگان مطالعه گفت: بدن افراد دارای اضافه وزن در شرایط التهاب مزمن واقع شده است و تمام این پروتئین های التهابی که بدن فراوری می نماید می تواند باعث ایجاد مواردی مانند افزایش خطر ابتلا به سرطان و دیابت گردد.

ویتامین D به موارد ذکر شده در بالا یاری می نماید حتی می تواند شرایط اضافه وزن را برای بدن به اندازه کمتری استرس زا کند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 بهمن 1401 بروزرسانی: 29 بهمن 1401 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 1257

به "ویتامینی که مصرف آن با کاهش وزن 2 برابری همراه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویتامینی که مصرف آن با کاهش وزن 2 برابری همراه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید