شرایط امروز بحران کرونادر ایران ناشی از جهل مانبود، نتیجه ضعف ما در اقتصاد بود، اقتصاددانان به ما کمک کنند

به گزارش پزشکی مدرن، خبرنگاران:سعید نمکی وزیر بهداشت در نشست اضطراری ستاد مبارزه به کرونا در کلانشهر تهران در گزارشی برخی از چالش ها ومشکلات این وزارتخانه در مبارزه با کرونا را برشمرد.

شرایط امروز بحران کرونادر ایران ناشی از جهل مانبود، نتیجه ضعف ما در اقتصاد بود، اقتصاددانان به ما کمک کنند
به گزارش خبرنگاران، او تاکید کرد: وزیر بهداشت در دوگانه معیشت و سلامت، وزیر بهداشت که باید به سلامت می پرداخت، باید به معیشت بیش از سلامت می پرداخت و باید به همکارانش می گفت پروتکل بنویسید تا چگونه مشاغل را بازگشایی کنیم به جای آنکه بایستیم تا آن را ببندیم، ما برنامه ای برای تک رقمی کردن فوتی ها داشتیم و همچنین برنامه کنترل کرونا تا پایان خط بیماری در 13 استان به فاز مهار رسیدیم. برای 1300 شغل و حرفه در کمتر از 10 شبانه روز پروتکل نوشتیم.

نمکی در ادامه با اشاره به تحریم های همه جانبه ایالات متحده علیه ایران و تاثیر آن بر زندگی بخش عمده ای از خانوارهای ایرانی تاکید کرد:مردمی داریم که امورشان با یک زیرپله می گذرد و یا با فروش چند جوراب در روز ارتزاق می کنند. ما باید طرحی متناسب با توان این بخش از جامعه تدوین می کردیم.

در همین زمینه

هشدار مسعود نیلی به وزیر بهداشت؛ مبادا در ما ه آینده انگشت ملامت مردم به سوی شما نشانه رود!

پاسخ وزیر بهداشت به سرمقاله دنیای اقتصاد به قلم مسعودنیلی؛ به محض مشاهده تأثیر منفی طرح فاصله گذاری هوشمند، بر مدیریت بیماری سریعا خواستار احیای شرایط انقباضی خواهیم شد

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به گزارش نهاد های امنیتی گفت: این بحث که مردم از فقر و گرسنگی رو به طغیان می برند، بحثی جدی است. دولت، رییس جمهور، نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی باید به این معیشت و جلوگیری از طغیان احتمالی چاره ای بیاندیشند. .

نمکی با یاد اوری نامه یک اقتصاد دان به او که در آن نوشته شده بود در آینده وزیر بهداشت باید پاسخگو باشد، گفت که من در جواب او نوشتم که اتفاقا شما باید پاسخگو باشید. اقتصاددانان باید به کمک من می امدند و راهی را ارائه می کردند که من چگونه سلامت را اداره کنم که معیشت مردم در آن لحاظ شده باشد.

نمکی ادامه داد: اقتصاددانان مملکت، شما باید به من راه چاره ارائه می کردید، که من چگونه در شرایط سخت کرونا مملکت را اداره کنم که طغیان ناشی از گرسنگی و فقر نداشته باشم.

وزیر بهداشت در پایان با اشاره به شناخت او وهمکارانش از پیامدهای بازگشایی بعضی از مشاغل ویا امکانات حمل ونقلی شهرها تاکید کرد:شرایط امروز کشور به سبب جهل ما نبود بلکه این ضعف ما در مقابل امکانات اقتصاد ایران، بود که بیش از این کشش نداشت. اگر روزی قرار باشد که خدای نکرده این زحمات مورد هجمه قرار گیرد، شاید حرف هایی بزنم که فراتر از کشش و ظرفیت بعضی از اندیشه ها باشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 153

به "شرایط امروز بحران کرونادر ایران ناشی از جهل مانبود، نتیجه ضعف ما در اقتصاد بود، اقتصاددانان به ما کمک کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط امروز بحران کرونادر ایران ناشی از جهل مانبود، نتیجه ضعف ما در اقتصاد بود، اقتصاددانان به ما کمک کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید