هرگونه حمایت نظامی از ارمنستان یا آذربایجان به تشدید تنش منجر می گردد

به گزارش پزشکی مدرن، سخنگوی کرملین شبانگاه سه شنبه به وقت تهران ضمن توصیه به آذربایجان و ارمنستان برای بازگشت به میز مذاکره، از دیگر کشورها خواست که با دخالت در این ماجرا بر تنش ها دامن نزنند.

هرگونه حمایت نظامی از ارمنستان یا آذربایجان به تشدید تنش منجر می گردد

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، سخنگوی کرملین شبانگاه سه شنبه به وقت تهران ضمن توصیه به آذربایجان و ارمنستان برای بازگشت به میز مذاکره، از دیگر کشورها خواست که با دخالت در این ماجرا بر تنش ها دامن نزنند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در این زمینه گفت: هرگونه بیانیه درباره حمایت نظامی یا فعالیت نظامی به یقین به تنش ها دامن می زند. ما قطعاً مخالف این هستیم.

پسکوف ادامه داد: از همه کشورها، به ویژه شرکای خود همچون ترکیه، می خواهیم که همه کوشش خود را برای متقاعد کردن طرف های درگیر برای آتش بس و بازگشت به حل و فصل مسالمت آمیز این درگیری طولانی مدت به وسیله ابزارهای سیاسی و دیپلماتیک انجام دهند.

این در حالی است کهرجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز دوشنبه با موضع گیری رسمی علیه ارمنستان و حمایت از آذربایجان در موضوع منطقه مورد مناقشه قره باغ، خواهان عقب نشینی نیروهای ارمنستان از این منطقه شد. پیش از این، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه با تأکید مجدد بر حمایت این کشور از جمهوری آذربایجان در دور جدیدی از تنش های نظامی با ارمنستان، گفته بود که آنکارا برای ایجاد صلح در منطقه مورد مناقشه قره باغ هر کاری بتواند انجام می دهد.

جمهوری های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال 1992 به دنبال تصرف منطقه قره باغ کوهستانی توسط ارمنستان و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند و کوشش ها برای حل مناقشه قره باغ در قالب گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا تا به امروز بی نتیجه بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 203

به "هرگونه حمایت نظامی از ارمنستان یا آذربایجان به تشدید تنش منجر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرگونه حمایت نظامی از ارمنستان یا آذربایجان به تشدید تنش منجر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید