صدور ویزای الکترونیکی روسیه برای ایران از فوریه سال 2021

به گزارش پزشکی مدرن، تهران (پانا) - لوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران در ملاقات با علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت از ماه فوریه سال 2021 در کشور روسیه ویزای الکترونیکی صادر می گردد ایران هم جزء کشورهایی است که برای آن ها این ویزا صادر می گردد.

صدور ویزای الکترونیکی روسیه برای ایران از فوریه سال 2021

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش میراث آریا، لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران در ملاقات با علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه نمود: با پیشنهاد وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای توسعه گردشگری میان دو کشور موافق هستم، ایرانی ها آشنایی خوبی با روسیه دارند، در سال 2018 جام جهانی فوتبال که در این کشور برگزار گردید، تعداد زیادی از گردشگران و هوادارن فوتبال ایران در آنجا حضور داشتند و از شهرهای مختلف روسیه بازدید کردند.

سفیر روسیه در تهران با ابراز امیدواری از گسترش و توسعه گردشگری میان روسیه و ایران بعد از مهار کرونا گفت: از ماه فوریه سال 2021 در کشور روسیه ویزای الکترونیکی صادر می گردد ایران هم جزء کشورهایی است که برای آن ها این ویزا صادر می گردد.متأسفانه به همه گیری ویروس کرونا برخورد کردیم؛ قصد داشتیم همان نشستی را که با فعالان بخش خصوصی و گردشگری چین در قالب نشست بی تو بی برگزار کردیم در این کشور نیز اجرا کنیم تا موسسات خدمات گردشگری بین دو کشور با هم بیشتر آشنا شوند و ارتباط برقرار نمایند.

علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه نمود: مردم ایران، کشور روسیه را دوست دارند و علاقه مند هستند به این کشور سفر نمایند، بنابراین تعداد زیادی از گردشگران ایرانی که به اروپا سفر می نمایند، می توانند به روسیه نیز سفر نمایند، علاقه مند هستیم تعداد گردشگران ایرانی به روسیه افزایش پیدا کند.

مونسان به روابط خوب سیاسی و مالی ایران و روسیه اشاره نمود و گفت: روسیه گردشگران زیادی دارد که به موضوع فرهنگ، تاریخ، موزه و طبیعت گردی علاقه مند هستند، رفت وآمدهای گردشگری می تواند شناخت مردم را از دو کشور زیاد کند و این موضوع به تعمیق روابط ملت ها یاری می نماید.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: شیوع ویروس کرونا برنامه ها و طرح های گردشگری را محدود کرد، قصد داشتیم مانند چین با هیاتی 40 نفری به روسیه سفر کنیم و یک نمایشگاه صنایع دستی در آن کشور برگزار کنیم و به مدت چند شب برنامه شب های ایرانی را اجرا کنیم تا موسسات خدمات مسافرتی روسیه و ایران با فضای گردشگری ایران و روسیه آشنا شوند.

وی به فاصله نزدیک جغرافیایی ایران و روسیه اشاره نمود و گفت: آمادگی داریم بعد از کرونا گردشگران دو کشور به مقاصد ایران و روسیه سفر نمایند، به همین منظور برنامه های ویژه ای در توسعه گردشگری تدارک دیدیم، با انجام این کار آمارهای گردشگری بین دو کشور را می توان افزایش داد.

مونسان لغو ویزا گروهی را در زمینه توسعه گردشگری بسیار موثر دانست و گفت: برای توسعه گردشگری دو موضوع مهم است یکی لغو ویزا گروهی و دیگری پرواز مستقیم که ما با روسیه هر دو موضوع را انجام داده ایم که با یاری دو کشور توسعه گردشگری تحقق پیدا خواهد نمود.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی تاکید نمود: کرونا از بین برود برای اجرای برنامه و برگزاری نشست بزرگی با فعالان بخش خصوصی و گردشگری این کشور به روسیه سفر می کنیم.

مونسان با بیان این که توسعه گردشگری میان ایران و روسیه می تواند دو ملت را به یکدیگر نزدیک و شناخت ها را بیشتر کند از سفیران دو کشور (کاظم جلالی سفیر ایران در مسکو و لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران) خواست این موضوع را با جدیت پیگیری نمایند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به طراحی و تدارک برنامه ویژه گردشگری ایران با روسیه اشاره نمود و گفت: بعد از مهار شیوع ویروس کرونا می توانیم گردشگری میان دو کشور را توسعه دهیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 369

به "صدور ویزای الکترونیکی روسیه برای ایران از فوریه سال 2021" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور ویزای الکترونیکی روسیه برای ایران از فوریه سال 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید