سنای افغانستان: بعضی زندانیان آزاد شده طالبان به میدان جنگ بازگشته اند

به گزارش پزشکی مدرن، رئیس سنای افغانستان گفت که دولت این کشور برای اعتمادسازی جهت شروع مذاکرات بین الافغانی شمار زیادی از زندانیان طالبان را آزاد نموده است اما بعضی از این زندانیان به میدان جنگ بازگشته اند.

سنای افغانستان: بعضی زندانیان آزاد شده طالبان به میدان جنگ بازگشته اند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، فضل هادی مسلم یار رئیس مجلس سنای افغانستان در نشست امروز (17 تیر) گفت که در درگیری های نیروهای امنیتی با طالبان در ولایت لغمان شماری از اعضای این گروه کشته شدند که به تازگی در فرایند تبادل زندانیان با دولت آزاد شده بودند.

وی از آمریکا نیز خواست تا به عنوان میانجی فرایند صلح موضوع بازگشت زندانیان آزاد شده طالبان به جنگ را جدی بگیرد و از دولت نیز درخواست کرد تا افرادی را آزاد کند که بر تعهداتشان مبنی بر ادامه زندگی مصالحه آمیز پایبند باشند.

این در حالی است که زندانیان طالبان در تعهدی کتبی متعهد شده اند تا پس از آزادی بار دیگر به میدان های جنگ بازنگردند و طالبان نیز در توافقنامه با آمریکا تضمین داده که اعضای آزاد شده این گروه به جنگ بازنخواهند گشت.

پیش از این نیز یکی از اعضای آزاد شده طالبان گفته بود که اگر آمریکایی ها از افغانستان خارج نشوند این گروه تا زمان خروج نیروهای خارجی به جنگ ادامه خواهد داد.

مسلم یار در حالی از بازگشت زندانیان آزاد شده طالبان به میدان جنگ می گوید که این گروه در بهار سال 96 با انتشار ویدئویی از اعترافات شخصی که جنگجوی داعش گفته می شد، گفت که فضل هادی مسلم یار رئیس مجلس سنای افغانستان با داعش همکاری می نماید.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 154

به "سنای افغانستان: بعضی زندانیان آزاد شده طالبان به میدان جنگ بازگشته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنای افغانستان: بعضی زندانیان آزاد شده طالبان به میدان جنگ بازگشته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید