سرویس تحویل پهپادی آمازون چراغ سبز گرفت

به گزارش پزشکی مدرن، غول تجارت الکترونیکی آمازون موافقت مقامات فدرال آمریکا را برای آغاز تحویل آزمایشی بسته های مشتریان از طریق پهپاد دریافت کرد.

سرویس تحویل پهپادی آمازون چراغ سبز گرفت

به گزارش خبرنگاران، سرویس آمازون پرایم ایر که سرویس ویژه تحویل بسته در 30 دقیقه یا کمتر از آن است، موافقت سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا برای تحویل آزمایشی بسته های سفارشی مشتریان با استفاده از پهپاد را کسب کرد.

آمازون گفت از مجوز سازمان هواپیمایی فدرال برای آغاز تحویل آزمایشی سفارشهای مشتریان استفاده خواهد کرد و آموزشهای خیلی دقیقی انجام خواهد داد و مدارک مفصلی را ارائه می کند که نشان می دهد فعالیت تحویل با پهپاد ایمن است. این شرکت گفت ناوگان پرایم ایر آماده نیست تحویل بسته ها را در مقیاس وسیع آغاز کند و این فناوری در دست آزمایش است.

آمازون آزمایش پهپادهای تحویل کالا را در سال 2013 با هدف رساندن سفارشهای مشتریان به درب خانه شان در مدت 30 دقیقه یا کمتر آغاز کرد و در اوت سال 2019 از سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا درخواست کرد با این طرح موافقت کند و در درخواست خود گفت تحویل کالا با استفاده از پهپاد در مناطق دارای فشردگی جمعیت اندک انجام خواهد گرفت و وزن بسته ها پنج پوند یا کمتر (اندکی بیش از دو کیلوگرم) خواهد بود.

این شرکت در سال 2019 از پهپاد تحویل کالای برقی جدیدی رونمایی کرد که قادر است حداکثر 15 مایل پرواز کرده و بسته هایی با وزن کمتر از پنج پوند را در مدت نیم ساعت به دست مشتریان برساند. جف ویلک، مدیرعامل مشتری جهانی آمازون در آن زمان اظهار کرد که این پهپاد تا چند ماه دیگر برای تحویل کالا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، علاوه بر آمازون، واحد وینگ شرکت آلفابت و شرکت یونایتد پارسل سرویس موافقت سازمان هواپیمایی فدرال را برای تحویل کالا با استفاده از پهپاد کسب کرده اند در حالی که شرکتهای کوچکتر دیگر به دنبال دریافت موافقت این سازمان هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 244

به "سرویس تحویل پهپادی آمازون چراغ سبز گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرویس تحویل پهپادی آمازون چراغ سبز گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید