سردار مهری: سربازان وظیفه نیمی از توان دفاعی و امنیتی کشورند

به گزارش پزشکی مدرن، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به کوشش شبانه روزی نیروی انتظامی در برقراری سلامت و امنیت در کشور، گفت: بیش از 50درصد توان دفاعی و امنیتی کشورمان توسط سربازانِ عزیزِ وظیفه انجام می گیرد.

سردار مهری: سربازان وظیفه نیمی از توان دفاعی و امنیتی کشورند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار تقی مهری با اشاره به شعار با هم برای امنیت و سلامت که برای هفته نیروی انتظامی انتخاب شده و متناسب با شرایط کشور است، گفت: سلامت و امنیت به قول رسول الله (ص) دو نعمت هستند.

وی ادامه داد: امنیت همچون ظرفی است که تمام فعالیت های مالی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و هر کسب و کاری نیازمند امنیت است که اگر امنیت نباشد، هیچیک از موارد فوق شکل نمی گیرد.

سردار مهری با اشاره به همزمان شدن کرونا و شرایط سربازی در کشور اظهار کرد: دفاع از جان و مال و ناموس کشور، وظیفه هر یک از مردم است و در اجرای قوانین، کلیه اتباع ذکور ایرانی مکلف به انجام خدمت سربازی هستند.

وی در مورد فرمایش رهبری که خدمت مقدس را خاطرنشان ساخته اند، گفت: رهبری در جایی دیگر خدمت سربازی را جهاد فی سبیل الله دانسته اند و فلسفه وجودی این خدمت نیز، مسئله امنیت است.

سردار مهری با اشاره به الگو بودن کشورمان در هشت سال جنگ تحمیلی و بهره مندی از جوانان در حال خدمت در این دفاع مقدس، گفت: سال جاری نیز همزمان با کرونا به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی تمهیداتی اندیشیدیم و اعلام کردیم بیمارستان های نیرو های مسلح نیازمند پزشک و پرستار است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد: بر این اساس اعلام شد کلیه مشمولینی که قرار است در ماه های بعد اعزام شوند، فراخوان شده و به یاری درمانگاه های نیرو های مسلح آیند و در این میان، پزشکان و پرستاران مشمول، در ششم فروردین 99 تا بیش از 90 درصد در سازمان وظیفه عمومی حاضر شدند؛ در حالیکه بر اساس قانون می توانستند اسفندماه راهی خدمت سربازی شوند.

سردار مهری بار دیگر گره خوردن مسئله امنیت و سلامت را یادآوری کرد و گفت: این عزیزان هم اکنون نیز در حال خدمت هستند؛ لذا جوانانِ ایرانی در هر مسئله ای داوطلبانه حاضر می شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا همچنین از به کارگیری بیش از 50درصد توان دفاعی و امنیتی کشورمان توسط سربازانِ عزیزِ وظیفه اظهار کرد: سربازان و افراد کادری شهر های کشور را در حوزه کرونا قرنطینه کردند و برای نیروی انتظامی، برقراری امنیت در هر شرایطی تفاوتی نمی کند.

سردار مهری در رادیو مصاحبه اعلام کرد: نیروی انتظامی 10 خدمت را به مردم ارائه می دهد و یکی از اهداف مهمی که دنبال می کنیم، استفاده از فناوری های نوین است تا مردم سهل تر از خدمات نیروی انتظامی استفاده نمایند.

وی اضافه کرد: همچنین مهارت آموزی شغلی سربازان در قالب تفاهم نامه ای با بعضی وزارتخانه ها صورت گرفت و در آینده با شعار هر سرباز؛ یک شغل پیش خواهیم رفت.

سردار مهری همچنین از پیش بینی تسهیلات بانکی تا 50 میلیون برای اشتغالزایی سربازان در آینده اطلاع داد و گفت: سال جاری کنکور به تاخیر افتاد و تسهیلات ویژه ای را در این ایام توسط سازمان وظیفه عمومی پیش بینی کردیم.

وی با بیان اینکه مشمولان می توانند تا اول آذرماه خدمت سربازی خود را تمدید نمایند، اظهار کرد: سردار اشتری دو روز مرخصی تشویقی در هفته نیروی انتظامی برای سربازان در نظر گرفتند. مرخصی استحقاقی نیز به یک ماه در سال افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 320

به "سردار مهری: سربازان وظیفه نیمی از توان دفاعی و امنیتی کشورند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردار مهری: سربازان وظیفه نیمی از توان دفاعی و امنیتی کشورند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید