تعطیلی اتاق بازرگانی آمریکا در چنگدو به دستور دولت چین

به گزارش پزشکی مدرن، اتاق بازرگانی آمریکا در جنوب غربی چین به دستور مقام های دولت چین تعطیل شد.

تعطیلی اتاق بازرگانی آمریکا در چنگدو به دستور دولت چین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اتاق بازرگانی آمریکا در جنوب غربی چین روز سه شنبه تایید کرد که وزارت امور داخلی چین دستور تعطیلی این مکان را داده است.

به نوشته وبگاه شبکه خبری راشاتودی مقام های اتاق بازرگانی آمریکا در جنوب غربی چین به رسانه ها گفتند که مقام ها چینی به آنها دستور داده اند که فعالیت خود را در شهر چنگدو متوقف کنند. مقام های آمریکایی گفتند که چین به آنها اعلام کرده دیگر هیچ فعالیتی به نام اتاق بازرگانی آمریکا در جنوب غربی چین انجام داده نشود.

همچنین در این رابطه فعالیت وبگاه رسمی اتقاق بازرگانی آمریکا در چین هم متوقف شد. بنجامین وانگ رئیس اتاق بازرگانی آمریکا گفت که در حال مذاکره با مقامات چینی است، اما هنوز دلایل خاصی برای تعطیلی اجباری به آنها ارائه نشده است.

وانگ گفت که وزارت امور داخلی چین ظاهراً قانونی را وضع می کند که بر اساس آن کشورهایی که در چین حضور دارند محدود به داشتن تنها یک اتاق بازرگانی رسمی خواهند شد.ایالات متحده دارای پنج دفتر اتاق بازرگانی در چین با 30 گروه کاری است.

این تعطیلی در حالی صورت می گیرد که تنش بین چین و آمریکا و جنگ تجاری و اختلافات بر سر حقوق بشر ادامه دارد. در همین حال، اصرار آمریکا بر تحقیق بیشتر درباره ریشه های همه گیری کووید -19، این دشمنی را بیشتر تقویت کرده است.

به نظر می رسد تنش تجاری میان آمریکا و چین و فشار دولت تازه آمریکا به پکن باعث شده که چین هم دست به اقدام تلافی جویانه بزند. تعطیلی این مکان تجاری یک سال پس از تعطیلی کنسولگری آمریکا در چنگدو و در واکنش به تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون در آمریکا رخ داد.

تحولات اخیر نشان می دهد تقابل آمریکا و چین از عرصه اقتصادی فراتر رفته و ابعاد سیاسی، نظامی و امنیتی آن پر رنگ تر شده است؛ به طوری که همزمان با نشست گروه هفت و ناتو در بروکسل، تایوان شاهد ورود هواپیما های نظامی جنگنده و بمب افکن چینی به حریم هوایی خود بود. در همین حال ناوگروه آمریکا هم به دریای چین جنوبی وارد شد.

سیاست کاخ سفید مقابل چین به شدت تحت تاثیر بیم ظهور قدرت بزرگ تازه در اوراسیا و اتحاد بین پکن و مسکو علیه آمریکاست.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 820

به "تعطیلی اتاق بازرگانی آمریکا در چنگدو به دستور دولت چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی اتاق بازرگانی آمریکا در چنگدو به دستور دولت چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید