افزایش 30 درصدی استقبال کشاورزان رشت از بذر اصلاح شده برنج

به گزارش پزشکی مدرن، خبرنگاران/گیلان فرماندار رشت با بیان اینکه شهرستان رشت دارای 62 هزار هکتار اراضی شالیزاری است، گفت: در سال جدید شاهد افزایش 30 درصدی استقبال کشاورزان شهرستان رشت از تهیه بذر اصلاح شده برنج هستیم.

افزایش 30 درصدی استقبال کشاورزان رشت از بذر اصلاح شده برنج

علی فتح اللهی امروز در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان رشت با موضوع تامین آب کشاورزی اظهار کرد: کشاورزی رکن اصلی اقتصاد گیلان شمرده می گردد و حفاظت از منابع آبی یکی از شاخص های توسعه ای این حوزه است.

فرماندار رشت با بیان اینکه برنامه های کشاورزی و دیگر برنامه ها با توجه به انتخابات پیش رو نبایستی در حاشیه قرار گیرد، گفت: موانع و مسائل کشاورزی در کارگروه ها شناسایی و راه حل ها آن ارائه گردد تا از طریق دستگاه مربوطه و بخش خصوصی حل گردد.

وی با اشاره به اینکه حوزه کشاورزی جز اولویت اصلی کار فرمانداری و بخشداری ها در شش ماهه اول سال 1400 می باشد، بیان نمود: استفاده از تمامی ظرفیت ها جهت لایروبی رودخانه و نهرها باید در اولویت باشد تا دغدغه کشاورزان شهرستان در خصوص تامین آب کشاورزی مرتفع گردد.

فتح اللهی ادامه داد: سر ریز شدن آب سد سفید رود، نوید روزهای خوبی برای کشاورزان شهرستان در سال 1400 می باشد. کمیته برنامه ریزی در توسعه کشاورزی و اقتصاد گیلان بسیار حائز اهمیت است در این جلسات اولویت ها شناسایی و اجرایی گردد.

فرماندار رشت به دیگر مسائل حوزه کشاورزی از جمله سرقت دستگاه های کشاورزی اشاره کرد و افزود: سرقت اقلام فعالیت های کشاورزی برنامه های این حوزه را با مشکل روبرو خواهد کرد.

وی با تاکید بر ضرورت اجرای تقویم زراعی توسط کشاورزان شهرستان، ادامه داد: در فصل زمستان گذشته، 40 درصد از شخم زمستانه زمین های کشاورزی شهرستان با آب باران طبق برنامه زمانبندی تعیین در تقویم زراعی تهیه شده توسط جهاد کشاورزی صورت پذیرفته است.

فتح اللهی با اشاره به اینکه شهرستان رشت دارای 62 هزار هکتار اراضی شالیزاری است، گفت: در سال زراعی جدید شالیکاران رشتی با تهیه 200 تن بذر اصلاح شده از اداره جهاد کشاورزی تا امروز، شاهد افزایش 30 درصدی استقبال کشاورزان از تهیه بذر اصلاح شده نسبت به سال گذشته هستیم.

وی افزود: استفاده از بذر اصلاح شده منجر به افزایش 15 درصدی محصول، کاهش هزینه ها، کاهش مصرف آب و همچنین کاهش طول زمانی بین مرحله کاشت و برداشت خواهد شد.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اهمیت بیمه محصولات کشاورزی، افزود: شرکت های بیمه بایستی با کاهش دغدغه کشاورزان و بالا بردن اعتماد آنها، موجبات تشویق کشاورزان جهت بیمه محصولات خود را فراهم آورند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 599

به "افزایش 30 درصدی استقبال کشاورزان رشت از بذر اصلاح شده برنج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 30 درصدی استقبال کشاورزان رشت از بذر اصلاح شده برنج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید