اعطای وام خرید مسکن بدون احتیاج به اوراق تسهیلات

به گزارش پزشکی مدرن، خبرنگاران : بانک تخصصی بخش مسکن از تمدید طرح پرداخت نیمی از سقف وام خرید مسکن تا سرانجام تیرماه سال جاری بدون احتیاج به خرید اوراق تسهیلات مسکن اطلاع داد.

اعطای وام خرید مسکن بدون احتیاج به اوراق تسهیلات

به گزارش خبرنگاران ، بانک عامل بخش مسکن بیان کرد: این بانک به منظور یاری به خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه و تقویت قدرت خرید متقاضیان مسکن و بعلاوه به مناسبت سالروز تأسیس بانک از 25 دی ماه 1399 لغایت خاتمه تیر ماه 1400 طرح اعطای تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده را ارائه نموده است.

اعطای تسهیلات خرید مسکنِ بدون سپرده مذکور، مشمول درخواست هایی می گردد که پیش نویس قرارداد (قولنامه) حداکثر تا تاریخ 31 تیر 1400 تنظیم و قراردادهای مذکور حداکثر تا تاریخ 31 مرداد 1400 در دفاتر اسناد رسمی ثبت شوند.

لذا متقاضیان خرید مسکن با استفاده از تسهیلات ناشی از اوراق حق تقدم می توانند به وسیله طرح مذکور 50 درصد از تسهیلات درخواستی خود را بدون خرید اوراق و از محل بدون سپرده استفاده نمایند؛ به نحوی که 50 درصد مبلغ تسهیلات قابل پرداخت از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و 50 درصد مابقی از محل منابع بدون سپرده باشد؛ به این ترتیب متقاضیان فقط برای نیمی از تسهیلات نیازمند خرید اوراق هستند.

به اسم مثال: شخصی که در تهران قصد خرید واحد مسکونی را دارد در صورتی که از تاریخ صدور پروانه ساختمانی ملک مورد نظر حداکثر 25 سال سپری شده باشد مشمول تسهیلات 100 میلیون تومانی است؛ که برای استفاده از این اندازه تسهیلات صرفاً ضروری است برای 50 میلیون تومان از آن اوراق خریداری نموده و 50 میلیون تومان به جای مانده را از بانک مذکور و از محل بدون سپرده دریافت کند.

شرایط تسهیلات

اعطای تسهیلات خرید مسکن تا سقف های قابل پرداخت از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن، با توجه به شهر پرداخت می گردد.

نرخ سود تسهیلات بدون سپرده: در حال حاضر 18 درصد

مدت بازپرداخت تسهیلات بدون سپرده: حداکثر 60 ماه (5 ساله)

نرخ سود و مدت بازپرداخت اندازهی از تسهیلات که از محل اوراق ممتاز تأمین می گردد مطابق با تسهیلات از محل اوراق محاسبه می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 752

به "اعطای وام خرید مسکن بدون احتیاج به اوراق تسهیلات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای وام خرید مسکن بدون احتیاج به اوراق تسهیلات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید