راهنمای سفر به دانمارک

به گزارش پزشکی مدرن، راهنمای مسافرتی به دانمارک | Travel Guide To Denmark

دانمارک کشوری در شمال اروپا است و یکی از دیدنی ترین کشورهای دنیاست. چشم اندازهای طبیعی و ترکیبی از معماری های قرون وسطا در کنار پیشرفت های امروزی توانسته سبب جذابیت بی نظیر این کشور بشود. یکی دیگر از دلایلی که سالانه تعداد زیادی مسافر به این کشور سفر می کند رفتار محبت آمیز ای است که با گردشگران خود دارند. با تمام این تفاسیر عده ای از مسافران برای این که بخواهند به کشور دانمارک بروند نیاز به اطلاعاتی نظیر اینکه چه زمانی مناسب است که به سفر بروند و یا این که هزینه خورد و خوراک در این کشور چگونه است دارند. بنابراین خبرنگاران در راهنمای سفر به دانمارک قصد دارد اطلاعات کاملی برای سفر به این شهرهای این زیبای این کشور اروپایی به شما بدهد. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره این کشور مطلع باشید.

راهنمای سفر به دانمارک

موقعیت جغرافیایی دانمارک

کشور دانمارک از لحاظ جغرافیایی در بخشی از اسکاندیناوی واقع شده است. دانمارک سرزمینی کم ارتفاع بوده و بر روی هم از جلگه ای سرسبز و بسیار حاصلخیز، و مراتع فراوان تشکیل یافته است. رودهایی که در این کشور وجود دارند کوتاه اما پر آب هستند. مساحت کشور دانمارک حدود 42 کیلومتر مربع بوده و مطابق با آمار سرشماری که در سال 2017 در این کشور اجرا شده حدود 5 میلیون نفر در آن زندگی می کنند.

مختصری از تاریخ دانمارک

تاریخ کشور دانمارک از قرن هشتم به عنوان یک پادشاهی از قرن هشتم میلادی نیز آغاز شد، اما شواهی تاریخی که در این زمینه وجود دارد گواه از این می دهد که دانمارکی ها از 500 سال پیش از میلاد مسیح در این منطقه جغرافیایی سکونت داشته اند. یکی از مدارک نیز نوشته هایی است که از ژوردانس و پروکوپیوس هست که در تاریخ وجود دارد. با مسیحی شدن دانمارکی در سال های 960 تا 961 پیش از میلاد واضح است که یک پادشاهی وجود داشته که بر منطقه تقریبی دانمارک کنونی حکومت می کرده است.

اطلاعات کلی در کشور دانمارک

زبان رسمی: دانمارکی

واحد پول رسمی: کرون دانمارک، (10 کرون=1.25 دلارآمریکا)

اختلاف ساعت با تهران: دو و نیم ساعت عقب تر از تهران است.

کد کشور: +45

شماره های ضروری دانمارک:

اورژانس، آتش نشانی و پلیس: 112

فرودگاه های کشور دانمارک:

 • فرودگاه آرهوس
 • فرودگاه کپنهاگ
 • فرودگاه راسکیلد
 • فرودگاه سوندربورگ
 • فرودگاه اودنسا

آب هوای کشور دانمارک

کشور دانمارک دارای شرایط آب و هوایی معتدلی نسبت به بقیه کشورهایی است که در منطقه اسکاندیناوی قرار دارند. دانمارک هم مانند ایران دارای 4 فصل آب و هوایی متمایز است. میزان بارش در این کشور در تمام طول سال تقریبا یکسان است و به طور میانگین سالانه 61 سانتی متر در دانمارک باران می بارد. برای سفر به این کشور تمام فصل ها می تواند مناسب باشد اوخر فصل بهار و فصل تابستان است. زمستان های این کشور سرد می گردد اما اگر از سرما فراری نباشید حتما سفری دلچسب با چشم انداز ها دیدنی پوشیده شده از برف در انتظارتان است.

هزینه اقامت در کشور دانمارک

هزینه های مربوط به اقامت در این کشور هم بستگی به این دارد که به کدام یک از شهرهای این کشور می خواهید سفر کنید، به طور مثال اگر به کپنهاگ بخواهید بروید از آنجایی که این شهر گردشگری است و گردشگران زیادی سالانه به آن سفر می کنند هزینه رزرو هتل بالاتر از شهری مثل آرهوس است. از همین رو قبل سفر سعی کنید از آژانس های مسافرتی مطمئن مثل خبرنگاران مشاوره ای در رابطه با اقامت در این کشور بنمایید. هاستل هایی هم که در شهرهای این کشور وجود دارند از لحاظ کیفیت و هزینه در سطح خوبی هستند ولی از لحاظ امنیت به پای هتل هایی که در این شهر وجود دارد، نمی رسد.

هزینه خورد و خوراک در کشور دانمارک

هزینه خورد و خوراک به تناسب شهری که شما به آن می خواهید سفر کنید فرق دارد به طور مثال در شهر آرهوس دانمارک که دانشجویی محسوب می گردد هزینه غذاها پایین است اما در دیگر شهر این کشور کپنهاگ به این دلیل که تغلب گردشگر ها به آن سفر می کنند هزینه ای که بابت غذا باید بپردازید بالاتر است. اما به طور اگر بخواهید بدانید هزینه غذا در این کشور میانه است.

سوپرماکت های دانمارک تمامی نیازهای شما را بر طرف می نماید، از همین رو می توانید از سوپرمارکت های شهر اقلام مورد نیازتان را تهیه کنید و خودتان اقدام به طبخ غذا بنمایید به این ترتیب می توانید کاهش چشم گیری در هزینه های خورد و خوراکتان کاهش داشته باشید.

صبحانه مخصوص دانمارکی یعنی ymerdrys با نان چاودار و شکر قهوه ای تهیه می گردد.

در ادامه راهنمای سفر به دانمارک به هزینه های مربوط به غذا در این کشور اشاره خواهیم کرد.

هزینه های مربوط به غذا در این شهر را بر اساس سایت رسمی Numbeo ذکر می کنیم، که عبارتند از:

بری یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت باید هزینه 100 کرون را بپردازید.

برای صرف یک وعده غذای دو نفره در یک رستوان میانه باید 500 کرون پرداخت کنید.

قیمت منوهای مک دونالد در این کشور به نسبت ارزان تر است و مبلغ 70 کرون می باشد.

برای تهیه آب معدنی 18 کرون و اگر بخواهید یک فنجان قهوه میل کنید باید بابت آن 35 کرون بپردازید.

هزینه حمل و نقل در شهر کپنهاگ

برای اتوبوس های شهری، اتوبوس های آبی، قطار و مترو می توانید از یک بلیط استفاده کنید. سیستم حمل و نقل عمومی در دانمارک تمام منطقه ها شهرهای این کشور را پوشش می دهد.

هزینه بلیط تک سفره 24 کرون

هزینه بلیط ماهانه 390 کرون

هزینه تاکسی زمانی درون آن می نشینید 37 کرون و به ازای هر یک کیلومتر 15 کرون به مبلغ اضافه می گردد. اگر بخواهید تاکسی منتظر شما بماند 420 کرون باید پرداخت نمایید.

هزینه یک لیتر بنزین در این شهر 10 کرون

شهرهای کشور دانمارک

 • شهر کپنهاگ

کپنهاگ، مرکز کشور دانمارک بوده و جزء شادمان ترین شهرهای دنیا لقب گرفته است. سطح استاندارهای زندگی در این شهر بسیار بالاست. کپنهاگ در دانمارک میزبان مکان ها، بناهای تاریخی و جواهرات فرهنگی زیادی است و در عین حال شهری بسیار مدرن هم به شمار می رود. معماری کلاسیک و کانال ها در کنار ساختمون ها و بناهای نو همگی در کنار هم چهره ای بسیار زیبایی به شهر بخشیده اند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره این شهر در کشور دانمارک می توانید راهنمای سفر به کپنهاگ را مطالعه کنید.

 • شهر آرهوس

آرهوس، از شهرهای دانشگاهی کشور دانمارک به شمار می رود و در استان یوتلاند در غرب این کشور نیز واقع است. شهر آرهوس در دانمارک مشهور به شهری سرشار از آرامش و بدور از هر گونه دغدغه ای می باشد که با این تفاسیر می توانید در طول سفرتان از تمامی استرس ها و دغدغه هایی که دارید بدور باشید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره این شهر در کشور دانمارک می توانید راهنمای سفر به آرهوس را مطالعه کنید.

 • شهر ادنسه

شهری تاریخی و زیبا که سومین شهر بزرگ کشور دانمارک نیز می باشد و نامش از خدایان اودین گرفته شده است. این شهر مناسب برای افرادی است که در پی تاریخ و جاذبه های طبیعی مسحور کننده هستند.

آلبورگ، اورهوس و راندرس نیز از مهم ترین شهرهای این کشور است.

چند مورد از جاذبه های گردشگری در دانمارک

 • گشت و گذار در منطقه کانال نیهاون

کانال نیهاون (Nyhavn) در قرن هفدهم برای اتصال میدان کانگنس نیترو (Kongens Nytorv) به بندر ساخته شده است و از آن زمان تا به اکنون، پاتوق محبوبی برای کافه نشینی کنار آب و لذت بردن از هوای خوش این شهر سرسبز شده است. در شمال نیهاون، یک طرف ردیف خانه های رنگارنگ متعلق به قرن هفدهم و هجدهم را می بینید که این روزها یکی از نمادهای شهر کپنهاگ شده است. خانه پلاک 16 نیز خانه هانس کریستین اندرسن، نویسنده معروف نیز بوده است و طرف دیگه هم قایق های خوش آب و رنگ در بندر پهلو گرفته اند. در قسمت جنوب هم محل قایق های چوبی تاریخی نگهداری می گردد که متعلق به موزه ملی دانمارک هستند و که قدیمی ترینشان بیشتر از 100 سال عمر دارد. می توانید ساعت ها در این منطقه مشغول عکاسی باشید.

آدرس: Nyhavn 1F، 1051 København K، Denmark

 • بازدید از کاخ روزن بورگ

کاخ دیدنی و بسیار شیک روزن بورگ در بین باغ های سرسبز قرار و شما به سمت زندگی خاندان سلطنتی دانمارک می برد. کاخ روزن بورگ را شخصی به نام کریستین چهارم، به عنوان اقامتگاه تابستانی در اوایل قرن هفدهم و به سبک رنسانسِ هلندی ساخته است. این جاذبه گردشگری در شهر کپنهاگ هر سال دو میلیون گردشگر را سمت خود جذب می نماید.

آدرس: Rosenborg Slot، 1350 København K، Denmark

 • قدم زدن در منطقه تاریخی دن گامل

موزه تاریخی دن گامل در بخش قدیمی شهر آرهوس واقع است، و به صورت موزه ای روباز درآمده است. از همین گردشگران می توانند با قدم زدن در یک مکانی که همانند دهکده است آن را دیدن بازدید کنند. این موزه تاریخی دارای میوه فروشی، رستوران و مهمانخانه بوده و مغازه ها و خانه ها در ساعت 5 بعد از ظهر بسته می شوند. اما این به معنا تعطیلی این موزه نیست و شما می توانید در خیابان های آن قدم بزنید.

آدرس: Vesterbrogade 38A، 8000 Aarhus C، Denmark

مراکز خرید در کشور دانمارک

مراکز خرید در شهر کپنهاگ

 • مرکز خرید Fisketorvet

آدرس: Kalvebod Brygge 59، 1560 København V، Denmark

 • مرکز خرید فیلدز | Fields Shopping Center

آدرس: Arne Jacobsens Allé 12، 2300 København S، Denmark

 • مرکز خرید ایلوم | Illum

آدرس: Østergade 52، 1100 København K، Denmark

مراکز خرید در شهر آرهوس

 • بازار وست آرهوس | Bazar Vest

آدرس: 8220 Brabrand، Denmark

 • مرکز خرید سوسترن گرن | Søstrene Grene

آدرس: Søndergade 11، 8000 Aarhus C، Denmark

 • مرکز خرید گالری برونوس | Bruuns Galleri

آدرس: Banegårdspladsen 1، 8000 Aarhus C، Denmark

جشنواره های کشور دانمارک

 • جشنواره های شهر کپنهاگ

جشنواره عکس کپنهاگ

زمان برگزاری: از 11 تا 21 تیر

جشنواره جاز کپنهاگ

زمان برگزاری: از 12 تا 21 تیر

 • جشنواره های شهر آرهوس

جشنواره هنری آرهوس

زمان برگزاری: 26 آگوست تا 4 سپتامبر (4 شهریور تا 13 شهریور)

جشنواره موسیقی

زمان برگزاری: 3 تا 26 فوریه (14 بهمن تا 7 اسفند)

بایدها و نبایدها در دانمارک

 • آب لوله کشی در این شهر قابل آشامیدن است.
 • شهرهای کشور از لحاظ امنیت در شرایط خوبی واقع شده است و نیازی به نگرانی بابت اقامت در آن و قدم زدن در خیابان های آن لازم نیست که داشته باشید.
 • در این کشور به خانم ها بسیار احترام گذاشته می گردد در صورت توهین به این قشر از جامعه پلیس دانمارک با فرد متخاطی برخورد جدی خواهد کرد.
 • جهت کسب اطلاعات لازم برای ویزا کشور دانمارک می توانید را مطالعه کنید.
منبع: الی گشت
انتشار: 23 اسفند 1400 بروزرسانی: 23 اسفند 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 1034

به "راهنمای سفر به دانمارک" امتیاز دهید

1 کاربر به "راهنمای سفر به دانمارک" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به دانمارک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید