اعتراض رسمی روسیه به ضرب وشتم خبرنگاران روسی توسط پلیس آمریکا

به گزارش پزشکی مدرن، سفارت فدراسیون روسیه در واشنگتن رسماً مراتب اعتراض خود به ضرب وشتم خبرنگاران روسی توسط پلیس آمریکا در پورتلند را به وزارت امور خارجه آمریکا گفت.

اعتراض رسمی روسیه به ضرب وشتم خبرنگاران روسی توسط پلیس آمریکا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، آناتولی آنتونوف سفیر فدراسیون روسیه در واشنگتن روز چهارشنبه گفت که این سفارتخانه با ارسال یک یادداشت اعتراضی به وزارت امور خارجه آمریکا، مراتب اعتراض خود را به حمله پلیس آمریکا به خبرنگاران شبکه یک تلویزیون دولتی روسیه در حین پوشش دادن اعتراضات شهر پورتلند رسماً اعلام نموده است.

بامداد امروز چهارشنبه دو خبرنگار شبکه یک روسیه که در حال فیلمبرداری و تهیه گزارش از ناآرامی های شهر پورتلند در ایالت اورگان آمرکیا بودند، هدف حمله و ضرب وشتم پلیس آمریکا قرار گرفتند.

به گفته خبرنگار ریانووستی که در هنگام حمله پلیس به دو خبرنگار شبکه یک روسیه در محل حضور داشته، این دو خبرنگار در حمله پلیس آمریکا آسیب ندیده اند اما وسایل و تجهیزات خبرنگاری آنها شکسته شده است.

دو خبرنگار شبکه یک روسیه در حالی هدف حمله پلیس آمریکا قرار گرفته و به تجهیزاتشان آسیب وارد شده است که هردو دارای کارت رسمی خبرنگاری بوده اند.

پس از آن که جورج فلوید شهروند سیاه پوست آمریکایی در اواخر ماه مه (اوایل خردادماه) به دست نیروهای پلیس این کشور در ایالت مینه سوتا کشته شد، شهر پورتلند تقریبا همه روزه شاهد تظاهرات علیه خشونت پلیس بر ضد سیاه پوستان بوده است.

طی چند روز گذشته پس از اینکه ماموران امنیتی دولت فدرال به پورتلند فرستاده شده اند تا به تظاهرات شبانه در این شهر پایان دهند، تظاهرات در این شهر تشدید شده است.

رسانه های محلی گزارش دادند، برخی از این ماموران که لباس استتار نظامی به تن دارند، با خودروهای شخصی به تظاهرات کنندگان نزدیک می شوند و بدون شرح آنها را به زور سوار نموده و به بازداشتگاه می برند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 172

به "اعتراض رسمی روسیه به ضرب وشتم خبرنگاران روسی توسط پلیس آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض رسمی روسیه به ضرب وشتم خبرنگاران روسی توسط پلیس آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید