9 خدمت برای تسهیل فعالیت شرکت های دانش بنیان و خلاق ارائه شد

به گزارش پزشکی مدرن، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی وفناوری، بر اساس الزامات قانونی و مقررات مختلف، بسیاری از محصولات فراوری شده برای ارائه در داخل یا صادرات به کشورهای دیگر، نیازمند اخذ مجوزها، تاییدیه ها و استانداردهای مختلف ملی و بین المللی هستند.

9 خدمت برای تسهیل فعالیت شرکت های دانش بنیان و خلاق ارائه شد

اخذ این مجوزها، ممکن است احتیاجمند هزینه اقتصادی و دانش فنی قابل توجهی باشد. بر این اساس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تسهیل کار شرکت های خلاق و دانش بنیان، یک بسته خدمتی ویژه شامل 9 سرفصل مختلف در این حوزه تدوین نموده است.

برای مثال، فراورینمایندگان حوزه مکمل های غذایی، دارویی و محصولات گیاهی موظف هستند تا برای فراوری محصول، مجوزهای لازم را از اداره کل های مربوطه در زیر مجموعه سازمان غذا و دارو را اخذ نمایند.

پس از ثبت تقاضا، شرکت های دانش بنیان، حمایت های اقتصادی و فنی را جهت اخذ گواهینامه های لازم مانند، مجوزهای اداره کل تجهیزات پزشکی، CE و انواع ISO را دریافت می نمایند.

کارشناسان این حوزه در راستای توسعه خدمات، این بسته خدمتی را به 9 سرفصل مختلف تقسیم نموده اند، این موضوع موجب می گردد تا شرکت های خلاق و دانش بنیان متقاضی استفاده از خدمات اقتصادی و فنی در موردمجوزها، تاییدیه هاو استانداردها خدمات بیشتری دریافت نمایند.

مشاوره پروانه بهداشت

شرکت های متقاضی در ابتدا از یک جلسه آنالیز و مشاوره اختصاصی بهره مند می شوند.مشاوره جهت اخذ پروانه بهداشتی ساخت برای واحدهای فراوریی و کارگاهی در زمینه تجهیزات و ملزومات پزشکی و آزمایشگاهی ارائه می گردد. هر شرکت می تواند در سال از تعداد متنابهی جلسه مشاوره برای دریافت پروانه بهداشت استفاده کند.

گزارش احتیاجسنجی تأییدیه های مورد احتیاج شرکت

شرکت هایی که شناخت درستی از گواهینامه ها و تأییدیه های مرتبط با حوزه کاری خود ندارند، می توانند با استفاده از این گزارش، اطلاعات دقیق و مفیدی در این زمینه کسب نمایند.

شرکت های خلاق یا دانش بنیان، برای دریافت حمایت مربوط به گواهینامه های محصولی مانند CE بایستی ابتدا درخواست ارزیابی آمادگی صادراتی را ثبت و پس از ارزیابی و تعیین شدن نتیجه، درخواست گواهینامه محصولی را ثبت نمایند.

مشاوره استقرار در فضاهای صنعتی و نیمه صنعتی، پارک ها و مراکز رشد

کلیه مشاوره های مرتبط با استقرار در پارک ها، مراکز رشد و فضاهای صنعتی و نیمه صنعتی استان تهران اعم از نحوه پذیرش، تمدید زمان، افزایش فضای استقرار و سایر ابهامات مرتبط با این موضوع در این بخش قابل ارائه است.

صدور گواهی انطباق (COC)

صدور گواهی انطباق به این معنی است که در صورت تطبیق تعیینه های عملکردی محصول موردنظر با یک استاندارد ملی، منطقه ای، بین المللی، جامعه ای و یا کارخانه ای اظهار شده قابل پذیرش، گواهینامه انطباق یافته توسط سازمان ملی استاندارد ایران صادر می گردد.

در واقع بر اساس توافقنامه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های خلاق و دانش بنیان می توانند از گواهینامه انطباق یافته با گواهی مورد نظر خود بهره مند شوند.

استقرار شرکت های دانش بنیان در کاربری مسکونی شهر تهران

جواز تاسیس و پروانه بهره برداری در شهرهای دارای محدودیت استقرار، تهیه پرونده فنی اداره کل تجهیزات پزشکی، تهیه پرونده فنی محصولات دارویی شیمیایی، بیولوژیک، گیاهی و مکمل دانش بنیان، نیز از جمله دیگر سرفصلهای گنجانده شده در این بسته خدمتی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 381

به "9 خدمت برای تسهیل فعالیت شرکت های دانش بنیان و خلاق ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 خدمت برای تسهیل فعالیت شرکت های دانش بنیان و خلاق ارائه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید