چرا هدیه خریدن برای مردان این قدر سخت است؟

به گزارش پزشکی مدرن، خرید هدیه برای عزیزان خودش یک تفریح و تفریح جالب است اما هدیه خریدن برای مردها کمی دردسر دارد. مهم ترینش این که نمی دانیم چه چیزی بخریم که مناسب باشد.

چرا هدیه خریدن برای مردان این قدر سخت است؟

این روزها در سرتاسر دنیا مردم لیست خرید هدیه های خود را تهیه نموده و بارها آن ها را آنالیز می نمایند تا مطمئن شوند که برای همه افرادی که در زندگی شان مهم هستند، چیزی در نظر گرفته اند. بیشتر مردم اما چند نام دارند که مدام به سمت انتهای لیست هل داده می شوند، نه به این علت که آن افراد برایشان اهمیتی ندارند، بلکه به این علت که نمی توانند چیزی را برای هدیه دادن به آن ها پیدا نمایند. چه پدر باشند، چه شوهر، برادر یا دوست، افرادی که انتخاب هدایا برایشان دشوارتر است، اغلب مرد هستند.

شاید شما هم دایم از خودتان پرسیده اید چرا خرید هدیه برای مردان سخت است و روز عشاق سال جاری هم این مشکل را دارید که مردی که عاشقش هستید همه چیز دارد.

دکتر اوروم ویس، روان درمانگر و متخصص روابط انسانی می گوید مردها از نظر اجتماعی آزادی عمل بیشتری برای خرج کردن دارند و درآمدشان هم تقریبا در تمام کشورهای دنیا از زن ها بیشتر است، بنابراین اگر چیزی باشد که بخواهند احتمالا قبلا آن را برای خود خریده اند.

اگر از مردهای متاهل پرسیده گردد که برای هدیه چه چیزی را دوست دارند، اغلب اصرار می نمایند که هیچ چیزی برای خودشان نمی خواهند. فشار اجتماعی گاهی اوقات باعث می گردد خریدهای شخصی مردها نوعی خودخواهی تلقی گردد.

از سوی دیگر به ندرت به مردان هدایایی داده می گردد که صرفا برای لذت بردن یا یاری به حس بازیگوشی آن ها طراحی شده باشد.

مشکل دیگر دنیای مردانه این است که زندگی مردها به شدت ساده شده است. اغلب تا لازم نباشد کیف دستی حمل نمی نمایند. زیورآلات از زندگی بسیاری از مردها حذف شده است و تنوع رنگ در رخت و لباس هم ندارند. وسایل پیش پاافتاده ای که می تواند زندگی روزمره را راحت تر کند مانند کشوهای کوچک رومیزی در دنیای مردانه نادر است.

مراقبت از پوست و مو و بهداشت فردی هم برای مردها جدی گرفته نمی گردد. سال جاری به جای خرید کرم اصلاح صورت کمی خلاقیت به خرج دهید. کرم دور چشم، کرم نرم نماینده، آبرسان و انواع ماسک های صورت می تواند یک هدیه به یادماندنی و نشاط آور باشد.

اگر مردی در کنار خود دارید که کمی در لاک خودش فرو رفته بلیت یک روزه استخر و ماساژ می تواند هدیه خوبی برایش باشد. همین طور فعالیت های گروهی مانند اجاره زمین ورزشی. در این موارد می توانید از همسران یا شرکای زندگی دوستانتان هم یاری بگیرید و یک جمع کوچک را روانه یک سفر یک روزه یا یک ماجراجویی دسته جمعی کنید.

مردان به طورکلی به شکل قابل توجهی در ظرفیت خود برای بازیگوشی یا اجازه تجربه کردن لذت به خود دچار اختلال می شوند مخصوصا اگر پدر شده باشند شاید بخواهند فعالیتی که برای افراد دیگر هم لذت بخش باشد مثل تعطیلات با بچه ها را امتحان نمایند.

پسرهای جوان مطمئنا می دانند که چگونه بازی نمایند و لذت را تجربه نمایند، اما جایی در طول راستا بازیگوشی را فراموش می نمایند.

پس وقتی در انتهای لیست هدایای خود به نام مردی می رسید، سعی کنید در مقابل وسوسه خرید هدیه ای که او با دریافتش راحت است مقاومت کنید. ایده خرید لباس، عطر و هدیه های تکراری را کنار بگذارید.

جشن عشاق سال جاری را فرصتی بدانید که به عشقتان یادآوری کنید ظرفیت های خود را برای لذت بردن و بازیگوشی افزایش دهد. یک جلسه ماساژ، یک دوره مراقبه، یک کلاس یوگا، یا چیز صرفا سرگرم نماینده را در نظر بگیرید.

بعضی از مردها ممکن است در ابتدا ناراحت شوند و شاید خود شما هم کمی سرخورده شوید که هدیه مناسبی نگرفته اید، اما همواره برای جوراب و کراوات خریدن وقت هست!

منبع: فوت و فن / independentpersian.com
انتشار: 22 مرداد 1401 بروزرسانی: 22 مرداد 1401 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 1165

به "چرا هدیه خریدن برای مردان این قدر سخت است؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "چرا هدیه خریدن برای مردان این قدر سخت است؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا هدیه خریدن برای مردان این قدر سخت است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید