پنتاگون دفتر امنیت سایبری اعتماد صفر راه اندازی می کند

به گزارش پزشکی مدرن، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، اعتماد صفر (zero trust) یک چارچوب امنیتی مبتنی بر این باور است که هر کاربر ، دستگاه و آدرس IP که به یک منبع دسترسی پیدا می کند یک تهدید محسوب می شود تا زمانی که خلاف آن ثابت شود.

پنتاگون دفتر امنیت سایبری اعتماد صفر راه اندازی می کند

به عبارت دیگر Zero Trust یک مدل امنیتی فناوری اطلاعات است که نیاز به تأیید هویت دقیق برای هر شخص و دستگاهی دارد که می خواهد به منابع موجود در یک شبکه خصوصی دسترسی پیدا کند.

طبق گزارش موجود، این دفتر فعالیت های خود را به مدیر ارشد اطلاعات وزرات دفاع گزارش خواهد داد و تحت نظارت یک مقام ارشد که نام وی فاش نشده، خواهد بود.

دیوید مک کئون، در رویداد سایبرکان (CyberCon) در این باره گفت: ما تلاش های خود را دو برابر کردیم، برای دریافت بودجه داخلی جنگیدیم تا بتوانیم این مشکل را سریع تر حل کنیم. ما در حال ایجاد یک دفتر مدیریت پورتفولیو هستیم که همه محیط های شبکه را برحسب اولویت دسته بندی می کند و طی 5،6 و 7 سال آینده هرکدام از آنها را در یک جهت اعتماد صفر قرار می دهد.

او در بخشی دیگر از سخنانش افزود: ما اکنون توجهات را به این موضوع جلب کرده ایم و مدیریت ارشد بخش نیز از ایده پشتیبانی می کند و بودجه نیز صرف این بخش می شود به این ترتیب می توان اقدام مذکور با سرعت زیاد انجام داد.

اظهار نظر وی در حالی بیان می شود که 6 ماه قبل و پس از رویداد هک سولارویندز، دولت بایدن دستور ارتقای امنیت سایبری سازمان های دولتی را صادر کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آذر 1400 بروزرسانی: 20 آذر 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 932

به "پنتاگون دفتر امنیت سایبری اعتماد صفر راه اندازی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون دفتر امنیت سایبری اعتماد صفر راه اندازی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید