انتها گازرسانی به تمامی منطقه ها کشور تا 2 سال آینده

به گزارش پزشکی مدرن، خبرگزاری خبرنگاران-مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز از گازرسانی به 14 شهر و 1459 روستا در دهه فجر سال جاری اطلاع داد.

انتها گازرسانی به تمامی منطقه ها کشور تا 2 سال آینده

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری صداوسیما ،سید جلال نورموسوی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ضمن اعلام این خبر اضافه نمود: این شهر ها و روستا ها به هزار و 216 شهر و 34 هزار و 884 روستایی که تا به امروز گازرسانی شده بودند، اضافه می شوند.

براساس این گزارش، پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، فقط به 12 شهر و روستا های گازرسانی شده بود و جمعیت مشترکان گاز هم به 50 هزار عدد نمی رسید. اما بعد از پیروزی انقلاب و انتها جنگ تحمیلی، گازرسانی به منطقه ها کشور در دستورکار نهاده شد به گونه ای که تعداد مشترکان گاز به بیش از 28 میلیون عدد رسیده است. این توزیع ثروت در کشور و سبز شدن کاشانه یک به یک ایرانیان حتی در دورافتاده ترین روستاها، علاوه بر گرمابخشی، محرکی مهم برای توسعه است.

براساس آمار های شرکت ملی گاز ایران، ضریب نفود گاز در منطقه ها شهری به 98 درصد و در منطقه ها روستایی هم به 84 درصد رسیده است. در روز های اخیر، مجید چگینی مدیرعامل شرکت ملی گاز نیز خبر داده است که تا 2 سال آینده گازرسانی به کل کشور به انتها می رسد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 فروردین 1401 بروزرسانی: 24 فروردین 1401 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 1056

به "انتها گازرسانی به تمامی منطقه ها کشور تا 2 سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها گازرسانی به تمامی منطقه ها کشور تا 2 سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید