نمایشگاه مجازی صنایع دستی در کردستان برگزار می گردد

به گزارش پزشکی مدرن، سرپرست معاونت صنایعدستی کردستان از برگزاری نمایشگاه صنایعدستی مجازی در سطح استان اطلاع داد.

نمایشگاه مجازی صنایع دستی در کردستان برگزار می گردد

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی استان کردستان، خسرو قاضی زاده امروز 29 تیرماه 99 با بیان اینکه این نمایشگاه برای نخستینبار در کشور به صورت مجازی برگزار خواهد شد، گفت: ویروس کرونا برای بخش صنایعدستی محدودیت های زیادی ایجاد نموده و با توجه به شرایط انتقال آن، عملاً برگزاری نمایشگاه و جشنواره را با مخاطراتی روبه رو می سازد؛ بر همین اساس دستورالعمل برگزاری نمایشگاه صنایعدستی به صورت مجازی تدوین و اجرا خواهد شد.

او با بیان اینکه برای معرفی و عرضه البسه محلی در نظر داشتیم نمایشگاه و جشنواره برگزار کنیم، اما با شیوع ویروس کرونا این برنامه ها کنسل شد، گفت: به همین منظور جلسه ای با یکی از مدیران برنامه های کاربردی اینترنتی (اپلیکیشن) در استان برگزار و مقرر شد از ظرفیت فضای مجازی و اینترنت، برای برگزاری نمایشگاه مجازی صنایعدستی استفاده گردد.

سرپرست معاونت صنایعدستی کردستان افزود: تمام صنعتگرانی که در حوزه البسه محلی، در استان فعالیت دارند، از دوره های آموزشی اداره کل استان بهره مند شده اند.

او با تأکید بر اینکه آموزش خیاطی لباس های محلی، جزو اولویت های این معاونت است، گفت: سهمیه های منطقه ای را برای آموزش مهارت خیاطی البسه محلی در نظر گرفته ایم که تاریخ برگزاری نیز به زودی تعیین خواهد شد.

قاضی زاده با بیان اینکه تاریخ برگزاری نمایشگاه مجازی صنایع دستی به زودی اطلاع رسانی خواهد شد، افزود: در صورت موفقیت در این زمینه، برای سایر جشنواره ها و مسائل مرتبط با موضوعات کاری این اداره کل، از فضای مجازی استفاده خواهد شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 169

به "نمایشگاه مجازی صنایع دستی در کردستان برگزار می گردد" امتیاز دهید

1 کاربر به "نمایشگاه مجازی صنایع دستی در کردستان برگزار می گردد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه مجازی صنایع دستی در کردستان برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید