مقاله: کلیسای قلب مقدس پاریس (فرانسه)

به گزارش پزشکی مدرن، مون مارتر یکی از منطقه ها تپه ای پاریس محسوب می گردد و گردشگرانی که توانایی بالا رفتن از تپه را ندارند می توانند:

مقاله: کلیسای قلب مقدس پاریس (فرانسه)

کلیسای قلب مقدس پاریس در حد فاصل سال های 1875 و 1914 به وسیله Paul Abadie به عنوانی نمادی از امید احداث گشت. این کلیسا بعد از برج ایفل بلند سازه پاریس به شمار می آید و نام آن به قلب حضرت مسیح اشاره دارد و بیانگر عشق روحانی وی به بشریت است. گنبدهای متعدد این باسیلیکای سبک رومی بیزانس، ظاهری شبیه به کیک عروسی بدان بخشیده اند و بعضی هم بدین نام آن را خطاب می کنند. بخش های داخلی کلیسا با شمع های بسیاری آذین گشته است و حال و هوایی روحانی بدان بخشید ه اند. علاوه بر آن این کلیسا یک ارغنون بزرگ را هم که در گرد همایی های روز یکشنبه و کنسرت ارغنون شب پیش از کریسمس نواخته می گردد شامل شده است.

سقف داخلی کلیسای قلب مقدس از بزرگترین ابعاد موزائیک کاری در فرانسه برخوردار است و معماری آن بیشتر به تاج محل شباهت دارد تا کلیسای نوتردام که در همسایگی آن واقع شده است. از شاخص ترین جاذبه های این مجموعه می توان به چشم اندازهای خیره کننده شهر پاریس از فراز گنبد آن اشاره کرد. در هوای صاف می توان از این محل کلیسای نوتردام، مرکز ملی هنر و فرهنگ ژرژ پمپیدو و سالن اپرا را نظاره کرد. ورودی گنبد در خارج از کلیسا، بر سمت چپ آن قرار گرفته است و جهت دسترسی به آن باید 300 پله را پیمود. علاوه بر آن تراس و پیاده راه کلیسا هم دیدی پانورامایی به منظره ها اطراف را بدست خواهند داد. گفتنی است که ورود به داخل کلیسا رایگان است، اما جهت ورود به گورستان زیر زمینی و رفتن به بالای گنبد باید هزینه ای را پرداخت نمایید.

منبع مقاله: کلیسای قلب مقدس پاریس (فرانسه)

انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 993

به "مقاله: کلیسای قلب مقدس پاریس (فرانسه)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: کلیسای قلب مقدس پاریس (فرانسه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید