مجلس یازدهم مصمم به تحقیق و تفحص از دستگاه های اجرایی است

به گزارش پزشکی مدرن، منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: مجلس یازدهم مصمم به تحقیق و تفحص از دولت است و اگر این موضوع پیش از این جدی گرفته می شد، امروز شاهد وجود تخلفات متعدد نبودیم.

مجلس یازدهم مصمم به تحقیق و تفحص از دستگاه های اجرایی است

احمد نادری در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، با بیان اینکه بحث تحقیق و تفحص یکی از شئونات جدی مربوط به مجلس است که تا الان از آن غفلت شده است، اظهار کرد: دو نوع تحقیق و تفحص وجود دارد که یک نوع آن توسط دیوان محاسبات پیگیری می شود و یک نوع دیگر آن توسط امضای جمعی از نمایندگان مصوب شده و سپس با سازوکار معین پیگیری می شود.

وی در خصوص نوع اول افزود: در خصوص نوع اول، هر نماینده می تواند درخواست کتبی خود را به دیوان محاسبات ارائه دهد تا رسیدگی های لازم در خصوص هر نهاد و سازمانی که از بودجه عمومی تغذیه می کند، صورت گیرد، اما در رابطه با نوع دوم تحقیق و تفحص ها باید گفت، این یک مدل جامع تری از تحقیق و تفحص است.

منتخب مردم تهران درمجلس یازدهم با بیان این که قاعدتاً بحث تحقیق و تفحص در حوزه نظارتی مجلس جای می گیرد، بیان نمود: مجلس یازدهم مصمم است تا هر دو نوع تحقیق و تفحص را پیگیری کند تا امورات جاری در دستگاه های دولتی و اجرایی شفاف شود.

نادری با بیان این مطلب که مجلس یازدهم مردم را در جریان گزارشات لحظه ای از تحقیق و تفحص ها قرار خواهد داد تا اگر انحرافی شکل گرفته، اصلاح شود، گفت: اگر تحقیق و تفحص به صورت دقیق و کارآمد صورت می گرفت، امروز شاهد تخلفات متعددی مانند تخلف در نوع هزینه کرد ارز چهار هزار و 200 تومانی که دیوان محاسبات در گزارش خود به آن اشاره کرده، نمی بودیم؛ بنابراین مجلس یازدهم تمام تلاش خود را برای قضیه تحقیق و تفحص ها به کار خواهد گرفت.

4079/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 58

به "مجلس یازدهم مصمم به تحقیق و تفحص از دستگاه های اجرایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس یازدهم مصمم به تحقیق و تفحص از دستگاه های اجرایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید