سیستم هوشمند مدیریت ناوگان پیاده سازی می گردد

به گزارش پزشکی مدرن، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، استفاده از سیستم های هوشمند، یکی از مسیرهای مطمئن و کاربردی برای بهینه سازی مصرف سوخت در جهان است.

سیستم هوشمند مدیریت ناوگان پیاده سازی می گردد

در این راستا پروژه ای برای اجرایی شدن سیستم های مدیریت هوشمند ناوگان به منظور کاهش مصرف سوخت خودروها را در اولویت قرار داده است که اجرای آن می تواند عدد قابل توجهی از میزان مصرف سوخت در کشور را کاهش دهد. این کار با اجرایی شدن سیستم های هوشمند در فراوری تجهیزات کنترل ترافیک، مسیریابی، مکان یابی و مدیریت ناوگان حمل ونقل عمومی محقق خواهد شد.

به کارگیری سیستم های هوشمند در فراوری تجهیزات کنترل ترافیک، مسیریابی، مکان یابی و مدیریت ناوگان حمل ونقل عمومی از جمله روش هایی است که می توان برای بهینه سازی مصرف سوخت در نظر گرفت.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کوشش است تا این کار را با شناسایی ذینفعان و بازیگران این عرصه، عملیاتی کند. در حال حاضر صنعت بیمه، سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و صنعت خودروسازی کشور به نام بهره برداران این طرح نیازهای خود را به ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نموده اند.

این ستاد نیازها را به شرکت های دانش بنیان اعلام نموده است تا از توان و تخصص آنها برای برطرف این نیازها یاری بگیرد.

به منظور از بهینه سازی مصرف انرژی، انتخاب الگوها و اتخاذ و بکارگیری روش ها و سیاست هایی در مصرف درست انرژی است که استمرار وجود و دوام انرژی و ادامه حیات و حرکت را تضمین کند. با توجه به اینکه منابع انرژی در جهان رو به اتمام است و زنگ خطر این موضوع به صدا درآمده است همه کشورها در پی یافتن مسیری درست برای بهینه کردن مصرف انرژی هستند.

اجرای این پروژه با یاری و شناسایی 3 شرکت دانش بنیان به مرحله اجرا رسیده است تا از ظرفیت آنها برای طراحی و فراوری محصولات و سیستم های هوشمند حمل ونقل استفاده گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 745

به "سیستم هوشمند مدیریت ناوگان پیاده سازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم هوشمند مدیریت ناوگان پیاده سازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید