سرنوشت سنای آمریکا در دست مردم جورجیا، انتخابات زودهنگام آغاز شد

به گزارش پزشکی مدرن، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مرحله دوم انتخابات برای مشخص تکلیف 2 کرسی خالی مانده ایالت جورجیا در مجلس سنای فدرال، روز 5 ژانویه (16 دی) برگزار خواهد شد حال آنکه رای گیری غیابی در این ایالت که زمانی دژ مستحکم جمهوریخواهان نامیده می شد؛ از امروز آغاز شده است.

سرنوشت سنای آمریکا در دست مردم جورجیا، انتخابات زودهنگام آغاز شد

معمولاً مردم آمریکا تمایل چندانی به حضور در دور دوم انتخابات های کنگره نشان نمی دهند حال آنکه در انتخابات پیش رو شرایط متفاوت است و تا به امروز، بیش از 1 میلیون و 200 هزار نفر، برای مشارکت در رای گیری پُستی ثبت نام کرده اند و صدها تن نیز به رغم هوای بارانی، در صف رای گیری زودهنگام ایستاده اند.

جورجیا در انتخابات ریاست جمهوری 2020، رای خود را به سبد جو بایدن دموکرات ریخت و در انتخابات سنای فدرال نیز نقشی کلیدی ایفا خواهد کرد چراکه به این ترتیب، مشخص خواهد شد که چه حزبی اکثریت سنای آمریکا را در اختیار خواهد داشت.

در حال حاضر، نسبت کرسی های سنا 50 به 48 به نفع جمهوریخواهان است. برای آنکه این حزب بتواند رجحان خود را حفظ کند باید حداقل یکی از دو کرسی که از امروز در جورجیا به رقابت گذاشته می شود؛ از آن خود کند. اگر هر دو کرسی به حزب دموکرات واگذار شود و کار به تساوی 50-50 بکشد؛ طبق قانون، رای کاملا هریس معاون رئیس جمهور که یک دموکرات است به منزله ختم کلام در رای گیری های سنا خواهد بود.

دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا پیشتر درباره واگذاری سنا به حزب دموکرات هشدار داده و به طرفداران خود گفته بود مانع از انجام چنین پیشامدی شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 421

به "سرنوشت سنای آمریکا در دست مردم جورجیا، انتخابات زودهنگام آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت سنای آمریکا در دست مردم جورجیا، انتخابات زودهنگام آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید