زالی: تزریق دوز چهارم واکسن کرونا غیر قابل پیش بینی است

به گزارش پزشکی مدرن، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر ترزیق دوز سوم واکسن کووید 19 تاکید نمود و گفت: ضرورت استفاده از دوز چهارم واکسن کرونا همچنان غیرقابل پیش بینی است.

زالی: تزریق دوز چهارم واکسن کرونا غیر قابل پیش بینی است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زالی، با اشاره به اینکه در نوبت سوم واکسن کرونا فارغ از اینکه واکسن همگن باشد یا ناهمگن سرعت واکسیناسیون اهمیت دارد اظهار کرد: باید در فاصله سه ماهه بعد از دریافت نوبت دوم، واکسن سوم از هر برندی که در دسترس بود استفاده گردد.

وی اضافه نمود: در نوبت سوم سرعت و زمان واکسیناسیون علیه کرونا از اهمیت ویژه تری در مقایسه با نوع واکسن برخوردار است.

زالی ادامه داد: تمامی افرادی که نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت نموده اند و سه ماه از تلقیح آن گذشته سریعاً و در اولین فرصت صرف نظر از اینکه از چه برندی در نوبت های قبلی استفاده شده، نسبت به واکسن زدن اقدام نمایند.

وی از سبد متنوع واکسن های ایرانی در برابر کرونا اطلاع داد و گفت: در حال حاضر پلت فرم های ویروس ضعیف شده، پروتئینی و وکتوری در اختیار است.

به گفته زالی، ضرورت استفاده از دوز چهارم واکسن کرونا همچنان غیرقابل پیش بینی است، ولی به نظر می رسد اگر واکسیناسیون دوز سوم به کفایت لازم برسد، حجم قابل توجهی از انتشار و جهش های کرونایی قابل کنترل خواهد بود.

وی، عدالت جهانی در انجام واکسیناسیون را راهکار اساسی مقابله با کرونا دانست و تاکید نمود: متأسفانه هنوز بسیاری از کشور های جهان از پوشش قابل قبول واکسیناسیون علیه کرونا برخوردار نیستند، این کشور ها کانون های پرخطر انتشار ویروس هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 1002

به "زالی: تزریق دوز چهارم واکسن کرونا غیر قابل پیش بینی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: تزریق دوز چهارم واکسن کرونا غیر قابل پیش بینی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید