روایت الیور استون از سیاست در آمریکا ، مجبور نیستیم باور کنیم

به گزارش پزشکی مدرن، کارگردان سرشناس آمریکایی با تاکید می گوید ولادیمیر پوتین نقشی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا نداشت و همه این جنس حرف ها صرفاً در راستای جنگ سرد با هدف فروش سلاح مطرح می گردد.

روایت الیور استون از سیاست در آمریکا ، مجبور نیستیم باور کنیم

به گزارش خبرنگاران، مهر به نقل از هالیوود ریپورتر نوشت: اولیور استون در مصاحبه ای گفت: من دروغگو نیستم و نمی توانم ببینم اکثریت قریب به اتفاق، به یک چیز غلط باور دارند.

  • اولیور استون از ایران می گوید

این کارگردان که 3 بار جایزه اسکار را برده و نزدیک به 30 سال پیش فیلم جی اف کی را با زیر سوال بردن داستان رسمی ترور جان اف کندی ساخت، در مصاحبه ای درباره کتاب جدید خاطراتش به دنبال نور: نویسندگی، کارگردانی و بقا صحبت کرد و گفت برچسب هایی که می زنند آسیب زننده هستند؛ گرچه نه به خود او، ولی به فیلم هایش.

این کارگردان 73 ساله گفت: سیاست بر فیلمسازی هم سایه می اندازند و من این را دریافته ام، اما باید چه کار کنم؟ وقتی از من نظرم را می پرسید، خب بیان می کنم. برخی وقت ها سعی می کنم سیاستمدارانه و دیپلماتیک حرف بزنم، اما من دروغگو نیستم و نمی توانم با آنچه اکثریت از تاریخ می گویند همراه شوم.

وی درباره ترور کندی گفت: باید حداقل دو تیرانداز وجود می داشت و اوسوالد حتی یکی از آن ها هم نبود.

وی همچنین تاکید نمود که ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه که استون با وی در سال 2017 وقت زیادی را سپری کرد تا مستند مصاحبه های پوتین را بسازد، نقشی در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا و یاری به انتخاب ترامپ نداشته است. وی گفت: واقعیت برخلاف چیزی است که سازمان های اطلاعاتی آمریکا به آن باور دارند.

استون گفت: یعنی فکر می کنید باید همه مردم کشور چنین چیزی را باور نمایند؟ فکر می کنید همه ما مجبوریم به این باور کنیم. یعنی کسی این قدرت را ندارد تا نظر خودش را داشته باشد؟ آیا این واقعیتی است که رخ داده؟

وی در ادامه اضافه نمود: فکر می کنم اگر با تعداد زیادی از افراد باهوش در جامعه سایبری صحبت کنید- کاری که من نموده ام چون فیلمی درباره ادوارد اسنودن در سال 2016 ساخته ام- آنها به شما می گویند که هکی صورت نگرفته. دزدی انجام شده و یک کار داخلی بوده (اشاره به هک ایمیل های کمیته ملی دموکرات ها و هیلاری کینتون).

استون در ادامه از جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی لیکس حمایت کرد و گفت او فردی معتبر است و من عمیقاً او را تحسین می کنم. گفتن اینکه او با روس ها بوده همه یک جور داستان سازی دیوانه وار است که در این کشور اتفاق می افتد.

استون همچنین تاکید نمود که جامعه اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه نرسیده که پوتین در انتخاب ترامپ نقش داشته و گفت اگر صادق باشید می بینید چقدر مخالفان با این نظر زیاد هستند، چون من خودم با بسیاری از کارشناسان در این مورد صحبت نموده ام. وی تاکید نمود: این نظرات از 3 سازمان اطلاعاتی گرفته شده نه 17 سازمان ادعا شده.

وی با تاکید بر اینکه کارهای ترامپ از نظر او وحشتناک بوده اند، اضافه نمود: اما هک کردن اطلاعات دموکرات ها از داخل انجام شده و از کامپیوترهای خود آنها به دست آمده است.

این کارگردان فیلم های سیاسی تاکید نمود که همه این حرف ها برای ایجاد جنگ سرد علیه روسیه و به دست آوردن پول بیشتر از تسلیحات نظامی است. این کاری است که دارد حالا با چین هم انجام می گردد.

اولیور استون در پاسخ به این سوال که فکر می نماید در انتخابات ریاست جمهوری 2020 چه کسی انتخاب گردد گفت: به رای مردم بستگی دارد، من که نمی توانم در این باره چیزی بگویم. بایدن هم مسائل خودش را دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 188

به "روایت الیور استون از سیاست در آمریکا ، مجبور نیستیم باور کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت الیور استون از سیاست در آمریکا ، مجبور نیستیم باور کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید