دومین نشست تجاری و فناوری ایران و ترکیه برگزار گردید

به گزارش پزشکی مدرن، دومین نشست تجاری و فناوری ایران در ترکیه با حضور 70 شرکت ترکیه ای و 30 شرکت ایرانی برای تقویت صادرات محصولات ایران ساخت به بازار این کشور برگزار گردید.

دومین نشست تجاری و فناوری ایران و ترکیه برگزار گردید

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران،دومین نشست تجاری و فناوری ایران در ترکیه با حضور 70 شرکت ترکیه ای و 30 شرکت ایرانی برای تقویت صادرات محصولات ایران ساخت به بازار این کشور برگزار گردید. این نشست ها با هدف توافقات دوجانبه میان اکوسیستم فناوری و نوآوری ایران و شرکت های ترک برای افزایش سرمایه گذاری های مشترک در حوزه های مختلف فناوری برگزار گردید تا شرکت های ترک متقاضی؛ با ظرفیت دانشی و تخصصی فناوران ایرانی آشنا شوند.

بر همین اساس با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مشارکت کارگزاران همکار با معاونت، دومین دوره نشست تجاری و فناوری میان 70 شرکت ترکیه ای و 30 شرکت دانش بنیان و خلاق ایرانی برگزار گردید تا صادرات محصولات فراوری شده در مرز دانش کشورمان راهی بازار ترکیه گردد.

در حال حاضر اکوسیستم فناوری و نوآوری کشورمان میزبان 6 هزار شرکت دانش بنیان و یک هزار و 500 شرکت خلاق است. ظرفیت بزرگ نیروی انسانی و دانشی که طی چند سال اخیر توانمندی های خود را به منصه ظهور رسانده اند و یاریگر کشور در شرایط بحرانی شدند.

این محصولات و خدمات باکیفیت در صورت حمایت می تواند به دیگر کشور ها نیز صادر گردد. ترکیه به عنوان یکی از همسایگان ایران می تواند به عنوان شریک تجاری کشورمان، محصولات فراوریی در حوزه های فناورانه ای، چون اقتصاد خلاق، فناوری ارتباطات و اطلاعات، زیست فناوری، سلول های بنیادی، نانوفناوری و ... را به بازار جهانی به ویژه اوراسیا متصل کند.

برگزاری دومین نشست تجاری و فناوری میان شرکت های دانش بنیان و خلاق ایرانی و ترکیه ای هموارکننده راستا ورود این محصولات به بازار این کشور است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 خرداد 1401 بروزرسانی: 24 خرداد 1401 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 1110

به "دومین نشست تجاری و فناوری ایران و ترکیه برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین نشست تجاری و فناوری ایران و ترکیه برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید