خطیب زاده: حق عضویت ایران در سازمان ملل بزودی پرداخت می گردد

به گزارش پزشکی مدرن، سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید نمود: راستا برداشت مبلغ حق عضویت ایران در سازمان ملل متحد از حساب ایران در بانک کره ای و انتقال آن به حساب سازمان ملل در سئول هموار شده است و این پرداخت به زودی انجام خواهد شد.

خطیب زاده: حق عضویت ایران در سازمان ملل بزودی پرداخت می گردد

به گزارش خبرنگاران، سعید خطیب زاده در مورد اخبار منتشر شده در زمینه تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل متحد گفت: جمهوری اسلامی ایران همیشه در پرداخت حق عضویت خود به سازمان ملل به موقع عمل نموده است و مشکل پیش آمده در سال گذشته هم به علت بلوکه کردن جهت پرداخت از سوی ایالات متحده بوده است.

وی با بیان اینکه دبیرخانه سازمان ملل متحد کاملا در جریان جزئیات مشکل ایجاد شده است، اضافه نمود: مشکل پیش آمده در پرداخت حق عضویت جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته به علت تحریم های ظالمانه آمریکا بود که مانع از انتقال به موقع حق عضویت ایران شد که در این زمینه طبیعتا قصوری متوجه ایران نبوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه یادآورشد: در مذاکرات اجرا شده با خزانه داری سازمان ملل، ضمن ارائه راه چاره پیشنهادی انتقال پول از محل منابع اقتصادی ایران در کره جنوبی، مقرر شد که آن سازمان ضمن کوشش برای برطرف موانع انتقال پول تخصیص یافته از سوی جمهوری اسلامی ایران، مجوز اوفک در زمینه انتقال پول را پیگیری کند.

خطیب زاده ادامه داد: اخیرا این مجوز صادر شده و جهت برداشت مبلغ حق عضویت از حساب ایران در بانک کره ای و انتقال آن به حساب سازمان ملل در سئول هموار شده است و این پرداخت به زودی صورت خواهد گرفت.

آنتونی گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد طی روزهای اخیر در نامه ای به رییس دوره مجمع عمومی این سازمان خواسته است تا جمهوری اسلامی ایران و 9 کشور دیگر به علت افزایش بدهی خود در حق عضویت سالانه از حق رای فعلا محروم شوند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 مرداد 1400 بروزرسانی: 29 مرداد 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 804

به "خطیب زاده: حق عضویت ایران در سازمان ملل بزودی پرداخت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیب زاده: حق عضویت ایران در سازمان ملل بزودی پرداخت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید