جزئیات یارانه بنزین در کیش

به گزارش پزشکی مدرن، به گزارش خبرنگاران، محمدرضا لواسانی، سرپرست منطقه آزاد کیش خبر افزایش قیمت بنزین را کذب دانست و با تاکید بر این که تغییر قیمت حامل های انرژی نیازمند مصوبه مجلس است گفت: در بودجه 1401 اشاره ای به افزایش قیمت بنزین و سهمیه سوخت نشده است.

جزئیات یارانه بنزین در کیش

وی تفاوت این طرح با طرح پیشین را تخصیص سهمیه بنزین به هر کد ملی مطرح نمود که پیش از این به هر خودرو تعلق می گرفت.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش توضیح داد: از این پس سهمیه بنزین به دارندگان هر کد ملی دارای خودرو یا فاقد خودرو تعلق می گیرد، مقدار یارانه تخصیصی به ازای هر نفر معادل 20 لیتر بنزین به نرخ 1500 تومان است.

به گفته لواسانی یارانه سهمیه بنزین از هر کارت بانکی قابل برداشت است و افراد در صورت نداشتن خودرو می توانند این یارانه را با اپلیکیشنی که به همین منظور طراحی شده به فروش برسانند. طبق این طرح، افرادی که به هر دلیلی امکان فروش سهمیه خود یا انتقال به دیگری را نداشته باشند، بعد از مدت مشخصی مبلغ آن را به صورت فروش اتوماتیک، در حساب خود دریافت خواهند کرد .

لواسانی با تاکید بر این که تمام دارندگان کد ملی که بیش از یک سال در کشور اقامت داشته باشند، مشمول طرح هستند گفت: با اجرایی شدن طرح تازه سهمیه بنزین، رانندگان وسائط نقلیه عمومی همچنان از سهمیه خود برخوردارند و هیچگونه تغییری در سهمیه تاکسی ها، خودروهای عمومی و گازوییلی ایجاد نمی گردد، و اعضای خانواده هایشان نیز مشمول دریافت یارانه سهمیه 20 لیتر بنزین می شوند.

وی ابراز امیداوری کرد اجرای طرح تازه تخصیص یارانه بنزین به الگویی در سطح کشور تبدیل گردد.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 989

به "جزئیات یارانه بنزین در کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات یارانه بنزین در کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید