جاماندگان یارانه بخوانند، چگونه یارانه 300 و 400 هزار تومانی بگیریم؟

به گزارش پزشکی مدرن، به گزارش خبرنگاران، پس از کش وقوس های فراوان انتها سه شنبه شب سازمان هدفمندسازی یارانه ها از سامانه my.gov.ir برای ثبت نام جاماندگان از یارانه های قبلی رونمایی کرد. این گروه بعلاوه می توانند با شماره گیری کد دستوری کد دستوری #کد ملی*43857*4* از شرایط یارانه ای خود آگاه شوند.

جاماندگان یارانه بخوانند، چگونه یارانه 300 و 400 هزار تومانی بگیریم؟

طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری افراد جامانده که کد ملی آن ها به عدد زوج ختم می شد فرصت ثبت نام مجدد داشتند. امروز و فردا نیست نوبت افرادی است که یکان کد ملی آن ها فرد است. اما افرادی هم که در این چهار روز فرصت ثبت نام را از دست می دهند طی شنبه و یکشنبه هفته پیش رو می توانند برای ثبت نام وارد پنجره ملی خدمات دولت هوشمند شوند.

کدپستی، تاریخ تولد و شماره شبا بانک مربوط به سرپرست خانوار ازجمله اطلاعاتی است که این سامانه درخواست می نماید. ثبت نام نمایندگان در صورتی که واجد شرایط شناخته شوند بر اساس دهک اعلام یارانه 300 هزار یا 400 هزار تومانی دریافت می نمایند.

مبنای دهک بندی یارانه ها چیست؟

بر اساس اطلاعات به دست آمده افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی در دهک های یک تا سه قرار می گیرند و مشمول دریافت یارانه 400 هزار تومانی می شوند. بعلاوه کسانی که طی شش ماه اخیر خودرو بالای 300 میلیون، گردش اقتصادی احتمالاً بیشتر از 300 میلیون و پرواز خارجی داشته اند در دهک دهم قرار می گیرند و از فهرست یارانه بگیران حذف می شوند. سایر افراد نیز بر مبنای دو عامل ارزش خودرو و گردش اقتصادی سالانه بین دهک های چهار تا 9 قرار می گیرند که دولت به آن ها یارانه 300 هزار تومانی می پردازد.

کارپردازان و بیماران خاص منتظر بمانند

افراد برای اعتراض به دهک بندی ها می توانند به وسیله سامانه hemayat.mcls.gov.ir اقدام نمایند. بیماران خاص و کارپردازان ادارات و شرکت ها ازجمله افرادی هستند که به علت گردش اقتصادی بالا به دهک بندی ها اعتراض دارند. طی روزهای آینده به سامانه مذکور گزینه ای برای این افراد اضافه می گردد که آن ها با انتخاب این گزینه می توانند مشکل خود را رفع سازند.

بعلاوه با توجه به حجم اعتراض شهروندان محتمل است یکی از معیارهای دهک بندی که خودروست حذف گردد و یا حداقل قیمت معیار از 300 میلیون به قیمت های بالاتری تغییر کند. البته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد که معیار مسکن هم به دهک بندی ها اضافه می گردد. این در حالی است که به علت ضعف و ناکافی بودن بانک اطلاعاتی، سال هاست وزارت راه و شهرسازی در شناسایی خانه های خالی بی نتیجه مانده است. حال معین نیست بر چه مبنایی خانه مشمولان یارانه قرار است شناسایی گردد!

کوتاهی در به روزرسانی اطلاعات خودرویی

علاوه بر این، طی روزهای اخیر افراد بسیاری بوده اند که وقتی اطلاعات خود را دریافت نموده اند، متوجه شده اند خودرویی که ماه هاست فروخته اند، همچنان جزو لبست اموال آن ها به شمار میرود. به نظر می رسد در این زمینه هم پلیس راهور اطلاعات خود را به روز ننموده است. همین نابسامانی ها و ناهماهنگی ها باعث حذف بسیاری از خانوارها از فهرست یارانه بگیرها پس از تغییر نظام یارانه ای کشور شد.

جاماندگان یارانه چه کسانی هستند؟

اما شاید پرسش دیگر این باشد که به چه کسانی جا مانده می گویند؟ جاماندگان افراد و خانواری هستند که یا از ابتدای هدفمندسازی یارانه ها، یارانه نقدی دریافت ننموده اند و یا پس از چند ماه و چند سال از این فهرست حذف شده اند. این افراد باید به وسیله سامانه my.gov.ir اقدام به ثبت اطلاعات تازه نمایند.

چگونه به دهک بندی ها اعتراض کنیم؟

اما افرادی که تا فروردین سال جاری یارانه دریافت می کردند و ناگهان از اردیبهشت از فهرست یارانه بگیران خط خوردند نیازی نیست از این سامانه استفاده نمایند. این گروه کافی است به وسیله سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir اعتراض خود را ثبت نمایند.

جداسازی خانوار برای دریافت یارانه از چه طریقی است؟

در این میان افراد اعم از مجرد و متأهل که به هر علتی قصد جداسازی خانوار یا حذف یکی از اعضای خانوار را دارند صرفاً باید به وسیله پلیس +10 یا بخشداری ها اقدام نمایند. البته طی این چند روز سامانه ها با کندی و اختلال روبرو بوده اند که به نظر می رسد بیشتر به علت ورود همزمان صدها هزار نفر به سامانه باشد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 11 تیر 1401 بروزرسانی: 11 تیر 1401 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 1126

به "جاماندگان یارانه بخوانند، چگونه یارانه 300 و 400 هزار تومانی بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاماندگان یارانه بخوانند، چگونه یارانه 300 و 400 هزار تومانی بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید