تخلیه نیم میلیون نفر از مناطق ساحلی هند و بنگلادش برای توفان امفان

به گزارش پزشکی مدرن، کشورهای هند و بنگلادش برای جلوگیری از تلفات انسانی ناشی از توفان امفان در دو روز گذشته بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان مناطق ساحلی را تخلیه نموده اند.

تخلیه نیم میلیون نفر از مناطق ساحلی هند و بنگلادش برای توفان امفان

به گزارش رسانه های هند، توفان امفان عظیم ترین توفانی است که هند و بنگلادش آن را در یک دهه گذشته تجربه می نمایند و کارشناسان نسبت به قدرت شدید این توفان و احتمال وقوع خسارت های گسترده در مناطق شرقی این دو کشور اخطار داده اند.

روز چهارشنبه، توفان امفان به همراه وزش باد به سرعت 185 کیلومتر در ساعت و بارندگی شدید وارد سواحل بنگال واقع در شرق هند شد.

در میان شیوع ویروس کرونا و قرنطینه سراسری در هر دو کشور هند و بنگلادش، مقامات این کشور وظیفه پیچیده ای در تخلیه مردم محلی از مناطق پر خطر بر عهده داشته اند.

در هند هزاران کارگر روزمزد در جاده ها حضور دارند و سعی می نمایند خود را از شهرهای عظیم به روستاها برسانند که این امر کوشش برای نجات افراد را پیچیده تر ساخته است.

سازمان هواشناسی هند اخطار داده است که توفان امفان باعث ایجاد موج های عظیم با ارتفاع 5 متر در مناطق ساحلی ایالت بنگال خواهد شد.

این سازمان همچنین اضافه کرد: این توفان خسارات گسترده ای به محصولات کشاورزی، درختان، خانه ها، جاده ها و خطوط انتقال برق خواهد زد.

مقامات در هند به سرعت مراکز قرنطینه در ایالت های بنگال و اودیسا را به اردوگاه های نجات تبدیل نموده اند. این کشور در هفته جاری ضمن تمدید قرنطینه، محدودیت های رفت و آمد را کاهش داد. با این وجود هند تا به امروز بیش از 106 هزار مورد ابتلا به کرونا را به ثبت رسانده است.

مقامات در سازمان ریل آهن هند، حرکت چندین قطار که هزاران کارگر را از دهلی نو به دو ایالت بنگال و اودیسا منتقل می نموده اند را متوقف ساخته اند.

اس جی رای یک مقام در سازمان مدیریت بلایای طبیعی گفت: ما تنها 6 ساعت برای تخلیه افراد از خانه هایشان وقت داریم. این اقدامات باید با حفظ فاصله گذاری اجتماعی انجام شوند.

ممتا بانرجی سروزیر ایالت بنگال گفت: بیش از 300 هزار نفر به اردوگاه های نجات منتقل شده اند.

در کشور بنگلادش، این توفان جان مردم محلی را در مناطق پست و در امتداد سواحل تهدید می نماید، مقامات اقدام به تخلیه صدها هزار نفر و انتقال آن ها به مناطق مرتفع تر نموده اند.

مقامات بنگلادشی از مردم خواسته اند در همه زمان ها برای مراقبت از خود در مقابل ویروس کرونا از ماسک استفاده نمایند. در این کشور تا به امروز بیش از 21 هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

عین الرحمن معاون وزیر مقابله با بلایای طبیعی بنگلادش گفت: ما اقدامات لازم را انجام داده ایم تا مردم بتوانند فاصله میان خود را حفظ نموده و ماسک بپوشند. 12 هزار اردوگاه موقت برای اسکان 5 میلیون نفر ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: توفان امفان می تواند باعث ایجاد امواج بلند، بارندگی های شدید و همچنین بروز سیل گردد.

هایکو ماگراتو یک عضو کمیته بین المللی صلیب سرخ که در منطقه کاگس بازار وجود دارد گفت: ما بسیار نگران مسلمانان روهینگیا هستیم. آن ها قادر به محافظت از خود نیستند.

بیش از یک میلیون مسلمان روهینگیا که از خشونت های میانمار به بنگلادش پناه آورده اند، در اردوگاه های شلوغ در منطقه کاگس بازار زندگی می نمایند.

این درحالی است که مقامات بنگلادشی بیش از 100 پناهجوی روهینگیا را به جزیره باهسان چار که در معرض سیل و توفان های فصلی مانند توفان امفان واقع شده است، منتقل نموده اند. ،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 55

به "تخلیه نیم میلیون نفر از مناطق ساحلی هند و بنگلادش برای توفان امفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلیه نیم میلیون نفر از مناطق ساحلی هند و بنگلادش برای توفان امفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید