استقلال از دور قهرمانی خارج شد؛ پرسپولیس یا سپاهان؟

به گزارش پزشکی مدرن، خبرنگاران: هفته بیست و هشتم رقابت های لیگ برتر در شرایطی به سرانجام رسید که هر 4 تیم بالای جدول رقبایشان را از پیش رو برداشتند و دست پر از زمین مسابقه خارج شدند. پرسپولیس ماشین سازی را برد، سپاهان پدیده را، استقلال مقابل نفت مسجد سلیمان پیروز شد و تراکتور هم آلومینیوم را از پیش رو برداشت.

استقلال از دور قهرمانی خارج شد؛ پرسپولیس یا سپاهان؟

به گزارش خبرنگاران، با ثبت چنین نتایجی، اما تکلیف تیم هایی که شانس قهرمانی در این فصل دارند تعیین شد. استقلال که تا پیش از هفته بیست و هشتم همچنان روی کاغذ شانس قهرمانی داشت عملا دیگر بختی برای رسیدن به این نام در لیگ برتر ندارد. شاگردان فرهاد مجیدی 53 امتیازی شدند، ولی از آنجا که پرسپولیس پیروز شد ماشین سازی را شکست دهد 61 امتیازی شد و اختلافش با استقلال را در همان 8 امتیاز نگه داشت. این بدان معنی است که حتی اگر پرسپولیس دو بازی به جای مانده اش را شکست بخورد و استقلال برنده شود باز هم به امتیازات پرسپولیس نخواهد رسید و در بهترین حالت ممکن فصل را با 59 امتیاز به سرانجام خواهد برد.

با خارج شدن استقلال از کورس قهرمانی حالا فقط دو تیم شانس این را دارند تا در دو هفته پیش رو جام قهرمانی را بالای سر ببرند: پرسپولیس و سپاهان. روی کاغذ بازی های دو تیم بازی های چندان راحتی نخواهد بود. پرسپولیس ابتدا باید با تیم تراکتور بازی کند که این روز ها در رده چهارم جدول رده بندی ایستاده و سهمیه آسیا می خواهد. بازی آخرشاگردان گل محمدی هم برابر پیکانی است که همچنان یکی از تیم های بالای جدولی محسوب می شود.

سپاهان هم اگرچه در هفته بعدی بازی تقریبا راحتی با ذوب آهن قعرنشین دارد، ولی در هفته سی ام دیدار سختی با استقلال و فرهاد مجیدی خواهد داشت.

پرسپولیس فعلا در جدول رده بندی با 61 امتیاز صدرنشین است و سپاهان با 59 امتیاز در تعقیب آن تیم. اگر سرخ های تهرانی هر دو بازی به جای مانده شان را برنده شوند، فارغ از نتیجه ای که سپاهان می گیرد، قهرمان لیگ می شوند. در غیر این صورت، سپاهان است که بختش را برای رسیدن به یک قهرمانی دیگر در لیگ آزمایش می کند.

منبع: فرارو
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 783

به "استقلال از دور قهرمانی خارج شد؛ پرسپولیس یا سپاهان؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال از دور قهرمانی خارج شد؛ پرسپولیس یا سپاهان؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید