157 هزار مترمربع از حریم رودخانه های همدان آزاد شد

به گزارش پزشکی مدرن، خبرنگاران/همدان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان با تأکید بر فعالیت شبانه روزی پنج اکیپ گشت و بازرسی حفظ حریم رودخانه ها، از آزادسازی و برطرف تصرف 157 هزار مترمربع از حریم رودخانه های استان اطلاع داد.

157 هزار مترمربع از حریم رودخانه های همدان آزاد شد

منصور ستوده با اشاره به جدیت در برطرف تصرفات بستر و حریم رودخانه ها، گفت: از ابتدای امسال دستورالعملی با عنوان برطرف تصرفات بستر و حریم رودخانه ها از سوی وزیر نیرو به شرکت های آب منطقه ای کشور ابلاغ شد تا در هر استان کارگروهی با این عنوان تشکیل گردد.

وی با بیان اینکه این کارگروه وظایف مهمی در ارتباط با جذب اعتبارات، پیگیری و شناسایی تصرفات و برطرف آن با هماهنگی دستگاه قضایی برعهده دارد، اضافه کرد: این کارگروه در استان تشکیل شده و چند جلسه نیز برگزار شده است و در این راستا پنج اکیپ گشت و بازرسی به صورت شبانه روزی در استان فعالیت می نمایند.

ستوده اظهار کرد: این اکیپ ها تصرفات اجرا شده در بستر رودخانه ها در سطح مناطق مختلف را پیگیری و رصد می نمایند و پس از تهیه گزارش و مستندسازی با اخذ اجازه از دادستان هر شهرستان برابر قانون توزیع عادلانه آب، به برطرف تصرفات حریم رودخانه ها اقدام می نمایند.

وی با بیان اینکه به تازگی دو کیلومتر از پایین دست سد اکباتان یعنی محدوده رودخانه آبشینه به عنوان پایلوت درنظر گرفته شده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه مطالعات این دو کیلومتر مشخص شده به اتمام رسیده، اکنون برطرف تصرفات آن با یاری مشاور و پیمانکار مشخص شده در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان یادآور شد: از سال های قبل تا اواخر سال 94، یک و در بعضی سال ها دو اکیپ در کل استان مستقر بودند اما از ابتدای سال 95 تعداد سه اکیپ گشت و بازرسی حفاظت از رودخانه های استان را بر عهده داشتند و اکنون تعداد این اکیپ ها به عدد پنج رسیده است.

وی اعلام نمود: تا به امروز 316 پرونده به مراجع قضایی برای صدور حکم ارجاع شده است که در این میان 127 پرونده مربوط به شهرستان همدان و 62 پرونده مربوط به رزن بوده و این دو شهرستان بیشترین تعداد پرونده های ارجاعی را داشته اند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان همدان، ستوده توضیح داد: حاصل آنالیز این پرونده های برطرف تصرف به اعاده به وضع سابق 152 پرونده انجامیده که در نتیجه آن حدود 157 هزار مترمربع از حریم رودخانه ها آزاد شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 286

به "157 هزار مترمربع از حریم رودخانه های همدان آزاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "157 هزار مترمربع از حریم رودخانه های همدان آزاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید