گورستان های رویایی در دنیا، تصاویر

به گزارش پزشکی مدرن، گورستان در ناخودآگاه هر آدمی نشان از مرگ دارد و دیدن این قسمت جدا نشدنی از شهرهای ما برای عده زیادی از ما چندان جالب و خوشایند به نظر نمی رسد. اما موضوعی که باعث می گردد که ما حتی برای یک بار هم که شده پا به این مکان بگذاریم، زیارت اهل قبور است و گاهی هم پیش می آید که برای تسلی خاطر خودمان سری به گورستان های محلی بزنیم. اما موضوعی که برای عده دیگر در خصوص گورستان ها جذاب است، این است که برخی از آن ها به خاطر افراد مشهوری که در خود مدفون نموده اند و یا به خاطر ساختار زیبایی که دارند ما را مجاب می نمایند که به دیدارشان برویم.

گورستان های رویایی در دنیا، تصاویر

گورستان کلیسا جامع سنت اندرو در اسکاتلند

جولانگاه نظامیان و مذهبیان کاتولیک اسکاتلند در قرون یازدهم و دوازدهم، همین گورستانی است که امروزه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری اسکاتلند و البته جز گورستان های رویایی در دنیا به حساب می آید. گورستان کلیسا جامع سنت اندرو برای قرون متعدد عظیم ترین کلیسا جامع اسکاتلند بوده است. اما جنگ، آتش و طوفان که عظیم ترین دشمنان بناهای انسان ساخت هستند، در تمام صده های گذشته، آن چه از کلیسای جامع بر جا گذاشته اند تنها نمای بیرونی و البته زیبا و قد برافراشته آن است. از سنگ قبرهای این گورستان گرفته تا دیوارهای به جا مانده آن بالغ بر هشتصد سال قدمت دارند و زمین این گورستان تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری فوق العاده در اسکاتلند شده است. موضوع دیگری که گورستان کلیسا را جذاب می نماید، قبرهای راهب های ریاضت کشیده ای است که حتی بعد از مرگ شان به کلیسا وفادار بوده اند و همان جا در فضای کلیسا به خاک سپرده شده اند.

گورستان مِری و چوب های بلوطش در رومانی

گورستان مری یکی از گورستان های رویایی در دنیا است که به آن به عنوان یک شهرک کوچک هم توجه می گردد. گورستان مری یکی از معدود امکانی در دنیا است که بالاترین طیف نسل شناسی رومانیایی در آن قرار گرفته است. این گورستان بالغ بر 5000 رومانیایی شمالی را در خود نگاه داشته است. گردشگران بی شک در سفرشان به رومانی و شهر ساپانتا از این گورستان نه به خاطر مردگان آن بلکه به خاطر سنگ های قبرش دیدن می نمایند و دلیل این جذابیت این است که در واقع سنگ های قبر گورستان مری نه از جنس سنگ بلکه همه گی از جنس چوب های بلوط است. رنگ آبی فیروزه ای که بر روی سنگ قبرها استفاده شده است با ترکیب رنگ سبز طبیعت رومانی نه تنها شما را از ترس مرگ دور می نماید بلکه آرامشی بی انتها را به گردشگران القا می نماید. به نوشته های حک شده بر روی چوب های بلوط این گورستان می توان به چشم یک دفتر شعر هزار برگ هم نگاه کرد که اشعار رومانیایی به نظم عجیبی روی آن ها به جا مانده است.

گورستان پِر لاشس، آرامگاه ادبیات و هنر در پاریس

گورستانی با 110 هکتار مساحت در شهر پاریس که آرامگاه تعدادی از هنرمندان دنیای از جمله صادق راهنمایی است. پِر لاشس از کوچه ای آغاز می گردد که تنگاتنگ آن را درختان در صفی منسجم و به هم فشرده فرا گرفته اند. البته ناگفته نماند که گورستان پِر لاشس به غیر از آرامگاه صادق راهنمایی، عظیمانی همچون مولیِر، مارسل پروست، اسکار وایلد، گرترود استِین و جیم موریسُن همگی در این گورستان آرمیده اند و اعتبار پِر لاشس همیشگی نموده اند. گورستان پِر لاشس با 70 هزار قطعه آرامگاه در سال 1804 میلادی پایه گذاری شد. مجسمه هایی که در این گورستان می بینید از شوالیه ها و قدیسین الهام گرفته شده اند و بدنه های برنزی و سنگی آن ها برای صده های متمادی به این گورستان هویت بخشیده اند. جاده ای هم در اطراف پرلاشس قرار گرفته است که از سنگ فرش های قدیمی ساخته شده و مناظر باصفایی در اطراف آن قرار گرفته است.

گورستان اُکُنیون و مجسمه های غول پیکر در ژاپن

عظیم ترین گورستان ژاپن و البته یکی از گورستان های رویایی در دنیا که از 816 سال قبل از میلاد مسیح در این کشور قرار داشته است. فضای این گورستان به طرز چشمگیری فضایی معنوی است. در نگاه اول شما مجسمه های بسیاری را در ابعاد عظیم می بینید و بعد هم به احتمال زیاد محو طبیعت آشفته و هزار برگ و شکوفه ژاپنی این گورستان خواهید شد. نکته جالب در خصوص گورستان اُکُنیون در حین قدم زدن برای شما نمایان می گردد؛ گمان می کنید که گورستان بسیار آرام و ساکت است اما اگر کمی دقت کنید می بینید که دسته های متفاوتی از راهب ها از مذاهب مختلف به طور دسته جمعی و در سکوتی مثال زدنی که حتی صدای گام برداشتن شان هم نمی شنوید، در حال حرکت به معابد خودشان هستند. شاید بتوان گفت که گورستان اُکُنیون به خاطر داشتن 200 هزار آرامگاه از راهب ها یکی از معنوی ترین گورستان ها در دنیا محسوب می گردد.

گورستان وِیوِرلی، همسایه دریا در سیدنی استرالیا

در این گورستان، آرامگاه چند تن از آئوسی های معروف استرالیا را پیدا خواهید کرد. کسانی که از عهد باستان تا کنون در این گورستان جا گرفته اند و همچنان باعث غرور آفرینی اهالی این کشور هستند؛ هانری لاوسن، کریکتر ویکتور از دسته همین آئوسی های معروف در این گورستان 40 هکتاری هستند. فرشتگان، صلیب ها و اوبلیسک هایی که از جنس سنگ و برنز هستند هم نشان از پایداری و تاب آوری این گورستان هستند. وِیوِرلی علاوه بر تمام نشانه شناختی هایی که در خود جا داده است، چشم اندازی رو به دریا دارد و به همین خاطر تمام امکانات را برای قرار دریافت در فهرست گورستان های رویایی در دنیا از آن خود نموده است.

گورستان لَ رِکولِتا، صندلی اِما پِرون در بوینس آیرس

از بستان به کلیسای بوینس آیرس و گورستان لَ رکولتا می رسید. در حال حاضر، لَ رکولتا یک شهر به حساب می آید و نقش استخوان و شاکله بوینس آیرس را ایفا می نماید. در این گورستان آرامگاه یکی از زنان تاریخ ساز در دنیا به نام اما پرون قرار گرفته است که تا آخرین روزهای زندگی اش، بعد از فوت پادشاه آرژانتین، رهبری این کشور را به عهده داشت. این گورستان که اطرافش مملو از کوچه های تنگ و قدیمی بوینس آیرس است در سال 1822 میلادی ساخته شد. مجسمه فرشتگان این گورستان در میان تمام عکس ها و تصاویری که از بناهای تاریخی دنیا وجود دارد یکی از زیباترین و معروف ترین ها به حساب می آیند. گورستان لَ رکولتا برای کسانی که به دوره معماری باروک علاقه دارند، مملو از نشانه های این نوع معماری است.

منبع: گردشبان
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 92

به "گورستان های رویایی در دنیا، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گورستان های رویایی در دنیا، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید