کمبود 1000 نیروی آتش نشان در شهرداری تهران

به گزارش پزشکی مدرن، تهران (پانا) - سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به کمبود 1000 نیروی آتش نشان در شهرداری تهران، گفت اکنون سازمان آتش نشانی 5253 نفر نیروی عملیاتی دارد این در حالی است که باید تعداد نیروها بیش از 6000 نفر باشد.

کمبود 1000 نیروی آتش نشان در شهرداری تهران

علیرضا نادعلی در جلسه امروز شورای شهر تهران طی تذکری نسبت به کمبود نیروی انسانی در شهرداری تهران انتقاد کرد و گفت: سازمان آتش نشانی شهرداری تهران روزانه حدود 300 عملیات (حریق و حادثه) در مرکز انجام می دهد. یکی از مسائل اساسی سازمان آتش نشانی کمبود نیروی انسانی است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه 133 ایستگاه آتش نشانی در تهران وجود دارد و باید به طور میانه در هر ایستگاه 45 نفر نیروی عملیاتی حضور داشته باشند این در حالی است که هم اکنون در هر ایستگاه حدود 31 نفر حضور دارند.

سخنگوی شورای شهر تهران بیان نمود: اکنون سازمان آتش نشانی شهرداری تهران 5253 نفر نیروی عملیاتی دارد این در حالی است که باید این سازمان بیش از 6000 نفر نیرو داشته باشد.

به گفته نادعلی، در سال 1395 سازمان آتش نشانی با 120 ایستگاه 5234 نفر نیرو داشته و در سال 1400 با 133 ایستگاه 5253 نفر نیرو دارد. با وجود توسعه ایستگاه تعداد کمی نیرو جذب شده و تعدادی از نیروها هم بازنشسته شده اند.

عضو شورای شهر تهران گفت: در 5 سال آینده تعداد زیادی از نیروهای آتش نشانی بازنشسته خواهند شد و لذا به منظور پیشگیری از ایجاد مشکل در فرایند خدمت رسانی به مردم ضروری است تا نسبت به جایگزینی نیروی تازه اقدام لازم صورت بگیرد تامشکلی در فرایند خدمت رسانی به مردم ایجاد نشود.

وی در ادامه گفت: مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران طی نامه ای به شهردار وقت تهران (حناچی) خواستار جذب نیروی انسانی شد و تاکید بر کمبود نیروی انسانی کرد و در آن مقطع فقط مجوز 116 نیرو داده شده که جوابگوی نیاز سازمان نبود.

نادعلی شرح داد: سازمان آتش نشانی در حال حاضر 116 نفر نیروی تازه(شامل 100 نفر مرد و16 نفر زن که جذب اتش نشان زن برای اولین بار رخ داد) تا یک ماه آینده جذب خواهد کرد که این تعداد جوابگوی کمبود نیروی انسانی نیست.

وی از شهردار تهران خواست که در این دوره مدیریت شهری برنامه ریزی کنند تا این کمبود با افزودن حداقل 1000 نفر نیروی انسانی برای آتش نشانی برطرف شود.

عضو شورای ششم شهر تهران با ارائه پیشنهادی شرح داد:ترجیحاً می توان به دلیل اینکه شهرداری از زیادی نیرو رنج می برد، تأمین این نیرو با حفظ ضوابط و احصای ویژگی های لازم در درجه اول از داخل شهرداری و از نیروهای مازاد و در غیر این صورت از بیرون صورت پذیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 آذر 1400 بروزرسانی: 7 آذر 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 919

به "کمبود 1000 نیروی آتش نشان در شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود 1000 نیروی آتش نشان در شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید