چین تمام محدودیت های تولد فرزند را برمی دارد

به گزارش پزشکی مدرن، داوجونز گزارش داد که مقامات چینی می خواهند تا سال 2025 تمام محدودیت ها برای تولد فرزندان در این کشور را بردارند.

چین تمام محدودیت های تولد فرزند را برمی دارد

به گزارش گروه اقتصاد خبرنگاران، یک منابع مطلع ا علام کرد که مقامات چینی می خواهند محدودیت های موجود برای تولد فرزندان بیشتر در این کشور را کاهش داده و احتمالاً تا سال 2025 محدودیت های اعمال شده در این زمینه را بردارند.

به گزارش داوجونز، مقامات چینی با احتمال زیاد فرایند کاهش محدودیت ها را در استان هایی شروع خواهند کرد که شاهد پایین آمدن نرخ رشد موالید و افزایش جمعیت در آن ها هستند.

این منابع مطلع گفت: بخشی از سیاست های دولت چین در این زمینه تشویق خانواده ها برای فرزندآوری بیشتر خواهد بود.

ماه گذشته میلادی دولت چین محدودیت سقفل 2 فرزند برای هر خانواده را لغو کرد و به خانوار های این کشور اجازه داد تا برای خود فرزند سوم هم به جهان بیاورند.

این بخشی از سیاست دولت چین برای مقابله با کاهش نرخ موالید در این کشور است.

با این حال، اما کارشناسان مالی و کارشناسان حوزه جمعیت معتقدند این اصلاحات هم خیلی دیر بوده و هم خیلی کم اثر هستند و نخواهند توانست از فرایند کاهش جمعیت چین جلوگیری کند.

کارشناسان بانک مرکزی چین اوایل امسال خواهان لغو کلیه محدویت های ا عمال شده بر تعداد فرزندان خانوار ها در این کشور شده بودند. این مسئله زمانی جدی تر شد که اطلاعات اداره آمار چین نشان داد که مقدار موالید در این کشور به کمترین مقدار در 60 سال گذشته رسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 781

به "چین تمام محدودیت های تولد فرزند را برمی دارد" امتیاز دهید

1 کاربر به "چین تمام محدودیت های تولد فرزند را برمی دارد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین تمام محدودیت های تولد فرزند را برمی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید