نحوه استفاده از ماسک در روزهای بارانی

به گزارش پزشکی مدرن، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره استفاده از ماسک با آغاز بارندگی ها توضیحاتی داد.

نحوه استفاده از ماسک در روزهای بارانی

به گزارش خبرنگاران، علیرضا فاطمی، متخصص بیماری عفونی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تبادل نظر با خبرنگاران در مورد شیوع ویروس کرونا در فصل سرما اظهار کرد: ویروس های تنفسی در هوای سرد و آلوده، ماندگاری بیشتری در محیط پیدا می نمایند، به همین خاطر احتمال سرایت بیماری های تنفسی در این فصل، بیش از پیش احساس می گردد.

او اضافه نمود: طبق آنالیز ها؛ ویروس کرونا در کنار سرما می تواند افراد بیشتری را به این بیماری مبتلا کند، به همین دلیل به همه افراد توصیه می گردد که بهداشت فردی را بیش از گذشته رعایت نمایند.

این متخصص بیماری عفونی ادامه داد: بهتر است شهروندان در چنین شرایطی حتی الامکان از منزل خارج نشوند و به محض خروج از منزل از ماسک 3 لایه استاندارد استفاده نمایند.

فاطمی گفت: در روزهای بارانی در هنگام استفاده از ماسک، به محض اینکه صورتتان خیس شد، باید آن را خشک کنید و از ماسک جدید و خشک بهره ببرید.

این متخصص بیماری عفونی توضیح داد: در هر شرایطی در صورت مرطوب شدن ماسک حتی به دلیل صحبت کردن های متمادی باید ماسک را تعویض کنید.

فاطمی توصیه کرد: علاوه بر ماسک، استفاده از دستکش در وسایل نقلیه عمومی مانند مترو و اتوبوس لازم است اما توجه داشته باشید در حین استفاده از دستکش، شست و شوی مکرر دست ها با آب و صابون فراموش نگردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 355

به "نحوه استفاده از ماسک در روزهای بارانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه استفاده از ماسک در روزهای بارانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید