زیبایی جنین از ماه چندم شکل می گیرد؟

به گزارش پزشکی مدرن، یکی از مسائلی که فکر مادران باردار را به خود مشغول می نماید، شکل ظاهری جنین است. اینکه ظاهر نوزاد در چه زمانی شکل می گیرد و چقدر والدین در ظاهر او نقش دارند، سوال بسیاری از مادران است.

زیبایی جنین از ماه چندم شکل می گیرد؟

زیبایی جنین به چه چیز بستگی دارد؟

ظاهر جنین تاثیری از ژنتیک پدر یا مادر است. در واقع در شکل گیری چهره جنین ژن های پدر و مادر بسیار تاثیر گذارند. اگر پدر و مادر هردو چهره زیبا داشته باشند، انتظار می رود جنین هم زیبا گردد. در فرایند تشکیل نطفه ممکن است ژن های پدر و مادر به میلیون ها شکل مختلف در کنار هم قرار بگیرند. در نتیجه بر اساس قانون احتمالات از قرار گیری متفاوت این ژن ها ممکن است، چهره جنین به شکل های گوناگونی به وجود آید. در واقع ژن ها در ترکیب قرار گرفتن اجزای صورت مانند شکل مژه، ابرو و رنگ چشم و سایر اعضای بدن، تاثیر زیادی دارند. البته نیاکان هم در ظاهر جنین تاثیر گذارند. برای مثال ممکن است ژن چشم رنگی در نیاکان جنین وجود داشته باشد و به او به ارث برسد. در حالی که در اطرافیان نزدیک جنین فردی با چشم رنگی وجود نداشته باشد.

محیط بر زیبایی جنین اثر می گذارد؟تاثیرات محیطی بدون شک بر زیبایی جنین تاثیر می گذارند. برای مثال فرم گونه، فک و بینی بچه در مادرانی که الکل مصرف می نمایند، ظاهر خاصی پیدا می نماید که به آن هیدانتوئین جنینی گفته می گردد.

به علاوه مصرف برخی داروها هم هستند که ممکن است باعث ایجاد شکاف کام یا لب در جنین گردد و زیبایی او را تحت تاثیر قرار دهد.

چه بخوریم تا جنین زیباتر گردد؟چه چیزی بخوریم تا جنین زیباتر گردد؟ این سوالی است که بیشتر مادران باردار می پرسند. با اینکه در بسیاری از روایات بر خوردن میوه به، بادام، سیب، لبو، انار، گلابی به ویژه برای پدر و... برای زیباتر شدن جنین تاکید شده اما به طور مثال تاثیر انار و رب انار بر زیبایی حالت چشم و ابرو به صورت تجربی و علمی معین نشده است. بنابراین نسخه ای وجود ندارد که خوردن یا نخوردن این ها باعث زیبایی یا زشتی جنین می گردد.

عوامل موثر بر هوش جنینهمانند زیبایی جنین ممکن است شنیده باشید چیزهایی مانند بادام،کندر، ماهی و... در افزایش هوش جنین موثرند. اما باید بدانید که هوش بچه تحت تاثیر عامل ژنتیک، محیط داخلی رحم در دوران بارداری و البته دو سال اول زندگی اوست.

مشکلاتی مانند عفونت سرخجه، میکروسفالی یا هیدروسفالی می تواند رشد مغز را در درون رحم تحت تاثیر قرار دهد. رشد سلول های مغزی در دوران جنینی، در برهه ای به سرانجام می رسد اگر این مرحله به درستی انجام نگیرد یا با کم و کاستی هایی همراه باشد، اتفاقات جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

بعد از تولد جنین، هوش بیشتر می گردد؟تعداد نورونهای عصبی بعد از تولد نوزاد افزایش نخواهد داشت. اما سرانجامه های عصبی تا دو سالگی به رشد خود ادامه می دهند. به همین دلیل نوزاد هر چه بیشتر در معرض اطلاعت بیشتری قرار بگیرد تکامل سرانجامه های عصبی هم بیشتر انجام شده و این در ضریب هوشی نوزاد هم تاثیر دارد.

در نتیجه در افزایش هوش جنین هر سه عامل ژنتیک، اتفاقات درون رحم و آنچه تا دو سالگی رخ می دهد، بسیار مهم است. مشکلاتی مانند کم کاری تیروئید در نوزادان یا زردی نوزاد که بعد از تولد رخ می دهد به علت تاثیراتی که بر رشد و سیستم عصبی ایجاد می نماید، می تواند روی هوش نوزاد و عملکرد حسی و حرکتی او هم تاثیر گذار باشد.

منبع: نی نی سایت

منبع: راسخون
انتشار: 12 آبان 1400 بروزرسانی: 12 آبان 1400 گردآورنده: diabetesngo.ir شناسه مطلب: 888

به "زیبایی جنین از ماه چندم شکل می گیرد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "زیبایی جنین از ماه چندم شکل می گیرد؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیبایی جنین از ماه چندم شکل می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید